Понад 300 жителів області отримали допомогу у відділенні для чорнобильців

Понад 300 жителів області отримали допомогу у відділенні для чорнобильців

70 з них – ліквідатори катастрофи на ЧАЕС.

Понад 300 жителів області цьогоріч отримали медичну допомогу у спеціалізованому терапевтичному відділенні для постраждалих від аварій на ЧАЕС та учасників АТО обласної клінічної лікарні імені О.Ф. Гербачевського. Про це повідомив головний лікар обласної лікарні Богдан Леськів 20 квітня  під час брифінгу.

«З 1 січня по сьогоднішній день вже понад 300 потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС пройшли тут лікування, де отримали високоспеціалізовану медичну допомогу. Більше 70 з них це ліквідатори, які в перші дні того лиха, яке сталося ризикуючи своїм життям захистили всіх нас», – сказав Леськів.

За його словами, для госпіталізації до їхнього відділення ніяких перепон немає. Будь-хто може пройти у них лікування. Відділення нараховує 15 палат на 40 ліжок.

«Якщо є покази до госпіталізації в обласну лікарню, то пацієнт може ззвернутися до нас і буде госпіталізований у це відділення. Ніяких таких складних бюрократичних перепон для них не існує», – розповів головний лікар.

Пацієнти лікарні кажуть, що умови як у санаторії: і лікування, і харчування на високому рівні.  А персонал – дуже уважний.

«Мене відправили наші лікарі сюди. Лікують добре, годують добре, персонал дуже ввічливий, добрий. Претензій немає. Я почуваю себе набагато краще. Тут дуже зручно, як у санаторії. Але бувають такі санаторії, що не мають таких умов як тут», – сказала пацієнтка лікарні Наталія Войтевич.

До слова, станом на перше січня 2017 року кількість постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС в області становила 297 тис. 36 осіб, що становить 23,8 % від усього населення області. Кількість постраждалих за рік зменшилася на 9 тис. 996, з них померло 5 тис. 218 людей.

Нагадаємо, цьогоріч на пільгове медичне обслуговування жителів Народицього району, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачено кошти у сумі 392 тис. 340 грн. В обласній клінічній лікарні ім. О. Ф. Гербачевського 14 грудня відкрили спеціалізоване терапевтичне відділення для постраждалих від аварії на ЧАЕС та учасників АТО.

Автор: Юлія РАДЬКО.

Leave a Comment