Понад тисяча жителів області померли від СНІДу

У Житомирській області починаючи з 1995 року померли від СНІДу 1 тис. 33 особи. Найбільше інфікованих ВІЛ/СНІД зареєстровано у Житомирі та у Бердичівському і Новоград-Волинському районах. Про це проінформував департамент охорони здоров’я облдержадміністрації.

“Станом на 1 листопада (починаючи з 1995 р.) виявлено 9 тис.498 серопозитивних або потенційно інфікованих (особи, які мають позитивний результат обстеження на ВІЛ). Перебувають на обліку з діагнозом ВІЛ-інфекція 6 тис. 662 особи. Захворіли на СНІД 2 тис. 225 осіб, а померло від СНІДу 1 тис. 33 жителі області. Високим залишається відсоток померлих ВІЛ-інфікованих осіб (близько 25%), що знаходилися під диспансерним наглядом менше 1 року, це свідчить про пізнє звернення за медичною допомогою та не дає можливості своєчасно провести поглиблене обстеження, профілактику та лікування опортуністичних інфекції, своєчасно призначити АРТ. Найбільш поширеним СНІД-індикаторним захворюванням, як і раніше, залишається туберкульоз: діагноз «туберкульоз» встановлено 1 тис. 395 ВІЛ-інфікованим. У виправних закладах області перебуває на обліку 367 осіб”, – йдеться у повідомленні.

Домінуючим шляхом передачі ВІЛ-інфекції в області з 2008 року є статевий. Разом з тим, споживачі ін’єкційних наркотиків продовжують відігравати епідемічну роль у поширенні ВІЛ-інфекції за рахунок гетеросексуальних статевих партнерів. Таким чином, статевий шлях передачі ВІЛ складає 45% (або 2 тис. 998 осіб, з яких 2 тис. 956 інфікувалися ВІЛ через гетеросексуальні стосунки, а 42 – через гомосексуальні стосунки). Парентеральний (через кров) шлях передачі ВІЛ становить 35,7% або 2381 особа, з яких  2 тис. 380 інфікувалися через ін’єкційне вживання наркотичних речовин. ВІЛ-інфікованими жінками народжено 1 тис. 253 дитини, з яких 66 дітям встановлено діагноз “ВІЛ-інфекція”, у 961 дитини діагноз “ВІЛ-інфекція” знятий, тобто такі діти є абсолютно здоровими щодо ВІЛ/СНІДу; статус інших дітей уточнюється до моменту досягнення ними 1,5-річного віку. Від СНІДу померли 9 дітей.

Максимальне охоплення та якість  програм антиретровірусної терапії  мають вирішальний вплив на рівні захворюваності на СНІД і смертності від хвороб, обумовлених СНІДом, зокрема туберкульозу, та можуть сприяти зменшенню рівня передачі ВІЛ. На сьогодні по області кількість ВІЛ-інфікованих, які безкоштовно приймають специфічне лікування ВІЛ/СНІДу – антиретровірусну терапію, становить 2тис.  155 осіб, з яких 2 тис.95 дорослих та 60 дітей. Виходячи з каскаду послуг для ВІЛ-інфікованих стратегії Fast Track, неохоплені специфічним лікуванням 19% ВІЛ-інфікованих з числа активної диспансерної групи.

Варто зауважити, що в області найбільше інфікованих ВІЛ/СНІД, починаючи з 1995 року, офіційно зареєстровано: у Житомирі – 1 тис. 778 осіб, у Бердичівському районі – 694 особи, Новоград-Волинському районі – 621 особа, Коростишівському районі – 467 осіб, Коростенському районі – 411 осіб.

До слова, за даними сероепідеміологічного моніторингу в області не відмічається уповільнення епідемічного процесу з ВІЛ-інфекції, поширеність ВІЛ залишається досить високою, а серед донорів та вагітних рівні поширеності ВІЛ перевищують такі показники  по Україні.

Нагадаємо, на Житомирщині 40 дітей померли від СНІДу за останні 30 років. 133 жителі області торік померли від туберкульозу.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *