Поради по вигідному обміну грошей під час кризи

Поради по вигідному обміну грошей під час кризи

Через нестабільну політичну ситуацію в Україні та світі, пандемії, локдаунов курс гривні час від часу падає. При цьому долар і євро досягають нових рекордів. Фахівці зібрали для вас перелік рекомендація, як вчинити в нестабільних економічних умовах, якщо необхідно обміняти валюту.

Виконувати обмін краще дрібними порціями

Коли починається валютна паніка, навіть трейдерам важко передбачити валютний курс, що вже говорити про звичайних людей. Якщо в цей період вам необхідно обміняти валюту, наприклад, щоб поїхати на відпочинок, не варто відразу конвертувати всю суму. Краще купувати долари або євро раз на місяць, якщо немає можливості стільки чекати – хоча б раз на кілька днів. У такому випадку, навіть якщо відбудеться різка зміна курсу, середня ціна обміну буде нормальною.

Здійснюйте процедури онлайн

У більшості банків і обмінних пунктів є можливість купувати іноземні грошові знаки у віртуальній версії або в додатку для смартфона. Купівля валюти онлайн володіє великою кількістю переваг:

  • Можна не хвилюватися, що касир помилитися і дасть меншу суму, ніж вам належить.
  • Не потрібно виходити з дому, а значить, на зворотному шляху не нападуть грабіжники, щоб відібрати чесно (або не дуже) зароблені гроші.
  • Конвертація відбувається в максимально стислі терміни.
  • Перед підтвердженням операції на екрані спливе точна сума, яку ви отримаєте. Якщо вона не влаштовує, завжди можна відмовитися.
  • Банки всіляко намагаються зменшувати потік людей в своїх офісах, заманюючи клієнтів в Інтернет.

Обмін краще здійснювати в будні

Бажано заглядати в обмінники днем. У цей період активно відбуваються біржові торги, і банк в режимі реального часу купує валюту. Кажуть, що найсприятливіший курс в період з 11 до 17 годин. Найгірший варіант – здійснювати конвертацію ввечері, вночі у вихідні або святкові дні. У цей період біржа не працює, і банківські установи закладають максимальні ризики в валютний курс.

Не забувайте уточнювати курс

Це особливо важливо для людей, які звикли здійснювати транзакції онлайн. Якщо банк або обмінник вказали певну вартість валюти, це не означає, що вам вдасться обміняти свій капітал на таких умовах. Багато фінансових установ навіть попереджають клієнтів, що операція може відбутися за іншим курсом протягом декількох годин. Щоб уникнути таких неприємностей, краще перед конвертацією задати всі запитання консультанту.

Ну і наостанок: перед тим, як купувати валюту, обов’язково порівняйте курси в різних банках, адже навіть кілька копійок різниці можуть зіграти роль. Від сумнівних угод краще відразу відмовитися!

Leave a Comment