В обласній дитячій клінічній лікарні аудитори виявили порушень майже на півмільйона гривень

В обласній дитячій клінічній лікарні аудитори виявили порушень майже на півмільйона гривень

З 2013 року.

Під час ревізії фінансово-господарської діяльності комунальної установи «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня» за період з 01.07.2013 по 28.02.2019 аудитори виявили порушень, що привезли до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 471 тис. грн. Про це повідомила пресслужба управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області.

“Зокрема, аудитори виявили низку порушень законодавства під час нарахування та виплати працівникам заробітної плати, премії, компенсації відряджень, перерахунку єдиного соціального внеску, що призвело до зайвих витрат на загальну суму майже 194 тис. грн.

Передбачені для пільгових категорій дітей продукти дитячого харчування, придбані лікарнею за рахунок коштів державного бюджету, видавали дітям, які не належать до таких категорій, що призвело до втрат на суму понад 103 тис. грн.

Аудитори встановили, що кошти утриманої заробітної плати із працівників після завершення попереднього бюджетного періоду не перераховувалися в дохід бюджету, що призвело до недоотримання місцевим бюджетом коштів на понад 90 тис. грн.

Крім того, через нарахування у завищеному розмірі єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне страхування на заробітну плату працюючих інвалідів зайво сплачено єдиного соціального внеску майже 71 тис. грн.

Під час контрольного заходу встановлені й інші фінансові порушення, загальна сума яких становила 13 тис. грн”, – йдеться у повідомленні.

Наразі забезпечено усунення порушень на суму 3,2 тис. грн.

За недотримання законодавства з фінансових питань на 5 посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення з фінансових питань та 2 протоколи про порушення законодавства з закупівель.

Керівнику установи надіслано обов’язкові до виконання вимоги про усунення виявлених порушень.

До об’єкта контролю застосовано заходи впливу у вигляді попередження щодо усунення порушення бюджетного законодавства та зупинення операцій з бюджетними коштами.

Матеріали ревізії передано на розгляд до Слідчого управління ГУ НП в Житомирській області, про результати ревізії повідомлено прокуратуру Житомирської області та Управління охорони здоров’я Житомирської ОДА.

Нагадаємо, що житомирські аудитори виявили недоліків та порушень на суму понад 4,6 млнгрн у ДП «Словечанське лісове господарство». Держаудитслужба виявила порушення у тендері на прозорий офіс у Богунській райраді.

 

Leave a Comment