Порушення на півмільйона: у будинку “престарілих” платили зайву зарплату та списували продукти

Порушення на півмільйона: у будинку “престарілих” платили зайву зарплату та списували продукти

Під час ревізії виявили втрат на понад 585 тис. грн.

Аудитори Житомирщини виявили втрат на понад 585 тис. грн у Бердичівському геріатричному пансіонаті. Про це повідомила пресслужба управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області. Ревізія фінансово-господарської діяльності пансіонату охопила період з 1 січня 2014 року по 31 серпня 2019 року.

“Окремим категоріям працівників пансіонату, які не працюють у відділеннях та не обслуговують хворих, без законно обґрунтованих підстав було підвищено посадові оклади через шкідливі та важкі умови праці. Як наслідок, на виплату заробітної плати (з нарахуваннями) зайво витрачено бюджетних коштів на суму понад 228 тис. грн.

Аудитори встановили, що отримані від органів Пенсійного фонду України та соціального захисту населення кошти на суму понад 206 тис. грн використано не на поліпшення умов проживання підопічних, як це передбачено законодавством, а на інші потреби пансіонату”, – йдеться у повідомленні.

Серед інших виявлених порушень: безпідставно встановлено надбавки медичному персоналу за особливі умови праці, необґрунтовано нараховано та виплачено матеріальну допомогу на оздоровлення, понаднормово списано продукти харчування, зайво сплачено єдиний соціальний внесок тощо. Це призвело до втрат на загальну суму майже 151 тис. грн.

“Наразі забезпечено усунення виявлених порушень на суму майже 46 тис. грн. За результатами ревізії складено 3 протоколи про адміністративне правопорушення за статтею 164-2 КУпАП, за допущені порушення у сфері закупівель складено 1 протокол за статтею 164-14 КУпАП. Керівникові Пансіонату надіслано обов’язкові вимоги щодо усунення виявлених ревізією порушень. До установи застосовано такі заходи впливу, як попередження про усунення порушення бюджетного законодавства. Матеріали ревізії передано до Слідчого управління ГУ НП в Житомирській області, про її результати поінформовано орган управління об’єкта контролю”, – додали у преслужбі.

Нагадаємо, у інтернаті на Житомирщині знущаються над хворими жінками. У Житомирському будинку «престарілих» аудитори виявили розтрати на понад мільйон гривень.

Leave a Comment