У Житомирському будинку «престарілих» аудитори виявили розтрати на понад мільйон гривень

У Житомирському геріатричному пансіонаті аудитори виявили втрат на понад 605 тис. грн. Про це повідомила прес-служба управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області. Ревізія фінансово-господарської діяльності Житомирського геріатричного пансіонату Житомирської обласної ради охопила період з 1 січня 2012 року по 30 квітня 2018.

«Фахівці управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 605 тис. 300 грн. Аудитори встановили, що отримані від органів Пенсійного фонду України та соціального захисту населення кошти частково використано не на поліпшення умов проживання підопічних, як це передбачено законодавством, а на інші потреби пансіонату. Сума цього порушення – 274 тис. 100 грн. Через придбані та списані продукти харчування, які не передбачені натуральними добовими нормами та внаслідок їх завищення, зайво витрачено 202 тис. 800 грн. Крім того, заниження живої ваги тварин на підсобному господарстві  призвело до недоотримання  виходу м’яса на загальну суму 34 тис. 700 грн, чим  пансіонату завдано  шкоди на вказану суму. При оплаті комунальних послуг покрито видатки сторонніх юридичних осіб  на загальну суму 39 тис. 300 грн.Також зайво сплачено підрядним організаціям   32 тис. 700 грн за технічне обслуговування та ремонтно-будівельні роботи», – йдеться у повідомленні.

Серед інших виявлених  порушень: зайво сплачений  єдиний соціальний внесок, занижена вартість  проживання підопічних, завищений тарифний розряд  лікарю без  підтверджуючих документів, зіпсовані лікарські засоби (через сплив терміну придатності).   Це призвело до втрат на 21 тис. 500 грн.

За порушення   законодавства з фінансових питань на одну посадову особу склали протокол про  адміністративне правопорушення, ще три протоколи  про адміністративне правопорушення склали  за порушення  законодавства про  закупівлі.

«Директору пансіонату надіслали обов’язкові вимоги щодо  усунення виявлених  ревізією порушень. До установи застосовано заходи впливу у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою про усунення порушення бюджетного законодавства  та зупинення операцій  з бюджетними коштами. Про результати ревізії поінформовано  прокуратуру Житомирської області», – додали у прес-службі.

Нагадаємо, військова прокуратура розслідує фінансові махінації на Житомирському бронетанковому заводі. У Чуднівській РДА аудитори знайшли розтрату коштів на понад півмільйона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *