Позбавлення волі та штраф у півмільйона гривень “світить” колишньому чиновнику Держземагентства, який незаконно роздав землі лісового фонду

Позбавлення волі та штраф у півмільйона гривень “світить” колишньому чиновнику Держземагентства, який незаконно роздав землі лісового фонду

На ділянках росли півстолітні сосни.

На Житомирщині судитимуть колишнього начальника відділу Держземагентства у Коростишівському районі, який у 2014 році незаконно передав земельні ділянки лісового фонду загальною площею 6,8 га вартістю майже 750 тис грн у приватну власність. Про це повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області. 

“Зловживаючи службовим становищем та діючи в інтересах третіх осіб, чиновник підробив офіційні документи, які є невід’ємними складовими документації із землеустрою, внісши до них неправдиві відомості про цільове призначення земель лісового фонду, що знаходяться у прибережній зоні на території Квітневої сільської ради Коростишівського району. На цьому незаконна земельна оборудка посадовця не закінчилися. На підставі фальшивих документів ним складено та затверджено висновки про погодження проектів землеустрою щодо відведення чотирьом киянам декількох земельних ділянок загальною площею 6,8 га для сільськогосподарських потреб.

Унаслідок протиправних дій керівника структурного підрозділу Держземагентства із державної власності – землі були у користуванні місцевого лісгоспу – вибуло майже 7 га із півстолітніми соснами, що за експертними розрахунками становить майже 750 тис грн”, – йдеться  у повідомленні.

Справу розглядатиме Коростишівський районний суд, прокуратура області здійснюватиме публічне обвинувачення за ч.ч. 1, 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України (зловживання службовим становищем, службове підроблення).

Досудове розслідування проводило слідче управління ГУНП в області.

До слова, відповідно до суворішої ст. 364, ч.ч. 1, 2 КК України, зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, у  Житомирі викрили «посередницю», яка підприємцю за хабар обіцяла вирішити земельні питання. На Житомирщині товариство незаконно орендувало радіоактивно забруднені землі, вартість яких сягає 100 мільйонів гривень.

Leave a Comment