Рак: щороку на Житомирщині помирають майже 2000 жителів від онкозахворювань

Житомирська область щороку втрачає близько 2 тисяч громадян через онкозахворювання. Про це 25 травня у ході колегії управління охорони здоров’я повідомив головний лікар обласного онкологічного диспансеру Ігор Сабадаш, – інформує прес-служба управління.

«В облонкодиспансері щоденно променеву терапію отримує 100-120 хворих, хіміотерапію – близько 100 та оперується 10-15 осіб з онкопатологією. Наразі на обліку в обласному онкодиспансері перебуває 29 тис. 538 пацієнтів. У порівнянні з 2007 роком (десять років тому) поширеність онкозахворювать в області зросла на 30%», – сказав Сабадаш.

Житомирська область щороку втрачає близько 2 тисяч громадян через онкозахворювання. У 2017 році смертні випадки у чоловіків були спричинені раком легень, шлунка, передміхурової залози, раком прямої та ободової кишки. Серед жіночого населення – рак молочної залози, шлунка, шийки матки, рак прямої та ободової кишки. У минулому році зареєстровано 3 тис. 999 випадків захворювань на онкопатологію.

«Лікування онкохворих має бути комплексним та своєчасним. При ранньому виявленні захворювання (90% це стосується закладів І та ІІ рівня) надання медичної допомоги та при правильному лікуванні у закладах ІІІ рівня прогнози щодо лікування таких хворих та покращення якості їхнього життя доволі втішні. У закладі працює канцер-реєстр, де зберігається інформація про кожен випадок захворювання, його перебіг та лікування, уся інформація про онкопатологію та онкогематологію тощо. Крім того даний реєстр використовується при аналізі ефективності видів лікування, проведення доклінічних досліджень тощо», – додав головний лікар.

До слова, рак посідає друге місце щодо причин смертності після серцево-судинних захворювань. Щороку у світі з’являються 10 млн нових випадків онкозахворювань, а помирає близько 8 млн. Наразі в Україні проживає близько 1 млн осіб, які мають злоякісні новоутворення, у тому числі – 6 тисяч дітей. Рак є причиною смертності у 15% випадках.

Нагадаємо, у Житомирі під час благодійного марафону збиратимуть гроші для онкохворих дітей. 4-річному хлопчику з Новограда необхідна термінова допомога. У нього діагностували рак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *