Рукопашний бій необхідно фінансувати на рівні олімпійських видів спорту, – Олександр Оніщук

Сьогодні у Житомирі діє багато спортивних шкіл та клубів, куди батьки можуть привести своїх дітей для опанування мистецтвом різних видів єдиноборств, зокрема, й рукопашного бою. Завдяки ініціативі тренерів, батьків та самих учнів мистецтво рукопашного бою розвивається достатньо швидко. Про це розповів тренер-викладач ДЮСШ «Динамівець» Костянтин Владика.

«Як у будь-якому виді спорту в рукопашному бою,  є свої проблеми, але ми особливо не бідкаємося, тому що у нас прекрасний батьківський комітет, тренерський склад та є ентузіазм у спортсменів. Ми співпрацюємо з командами бойових мистецтв з інших областей. До нас приїжджають позмагатися бійці з різних областей. Ми також їздимо до них на змагання. Обмінюємося досвідом та майстерністю. Бійцям без змагань не можна!», – каже тренер-викладач ДЮСШ «Динамовець» Костянтин Владика.

За його словами, при проведенні змагань обласного та всеукраїнського рівнів, спортсмени не раз зверталися в управління сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації і до голови відділення Національного олімпійського комітету в Житомирській області Олександра Оніщука за підтримкою. Їм не відмовляли.

За словами першого заступника голови відділення НОК України в Житомирській області, керівника Житомирської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» Леоніда Українця, фінансові питання вирішуються спільними зусиллями.

«Якщо товариство не може чемпіонат профінансувати, то профінансує управління сім’ї, молоді та спорту, якщо не воно, то відділення Національного олімпійського комітету, а якщо у НОК не вистачатиме ресурсів, то… кажу як є: Олександр Оніщук дає ці кошти з власної кишені. Він це робить, бо вважає необхідним підтримувати дітей та молодь з будь-якого виду спорту», – розповів Леонід Українець.

Голова відділення НОК України в Житомирській області, віце-президент обласної федерації рукопашного бою Олександр Оніщук каже, що рукопашний бій – це більше, ніж спорт чи спосіб досягнення перемоги над суперником. Насамперед – це виховання духу, волі, формування особистості. А це, за його словами, дуже важливо для виховання підростаючого покоління.

«Рукопашний бій не є олімпійським видом спорту, але розвиток цього виду єдиноборств необхідно підтримувати так само, як і олімпійські види спорту. Адже рукопашний бій загартовує характер спортсменів, вчить мужності і вмінню постояти не лише за себе, але й за ближнього», – зазначає очільник обласного осередку НОК.

Варто зауважити, що за сприяння Олександра Оніщука 10 грудня на базі ФОК «Динамо» відбувся Відкритий турнір Житомирської області з рукопашного бою серед дітей від 6 до 9 років та юнаків до 15 років. Учасниками турніру стали близько 200 юних бійців з Житомирської, Вінницької та Волинської областей. Як це було – у нашому фоторепортажі та відео.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=lMecWDLUtJ4]


 

Автор фото та відео: Дмитро САВЧЕНКО.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *