Рись Борис, якого знайшли у Житомирі, вже у Рівненському зоопарку

Рись Борис, якого знайшли у Житомирі, вже у Рівненському зоопарку

Тварина на даний час почуває себе добре.

Євразійська рись Борис, якого знайшли на вулиці в Житомирі, житиме у Рівненському зоопарку. Про це повідомила директорка комунального підприємства «Центр захисту тварин».

«Станом на 16 годину 24 січня 2019 року євразийська рись знаходиться на території Рівненського зоопарку, її оглянули спеціалісти та надали висновок, що перевезення дикої тварини пройшло добре без особливих психологічних та фізичних травм для неї, та яка на даний час почуває себе добре. Дякуємо всім за щиру та успішну співрацю! Обіцяємо інформувати щодо подальшої долі рідкісного котика! Адже Борис дійсно став рідним для всіх нас», – написала Олександра на своїй сторінці у Facebook.

За її словами,  згідно з досвідом провідних екологів України, тварина не має відповідної можливості інтеграції у природний ареал за умови попереднього домашнього утримання. І хоча зоопарк – не ідеальні умови для рисі, у даному випадку – найкращий варіант. Борис одразу після переїзду «ожив» у просторому, тимчасовому вольєрі.

До слова, наразі найбільша чисельність рисі в 350-400 особин нараховується в Карпатах. На території Полісся до 80-90 особин. За даними Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства на території Житомирської області нараховується 34 особини Червонокнижної рисі.

Рівненський зоопарк — один з наймолодших в Україні. Він починав створюватися в 1982 році та розбудовується практично щодня. Сьогодні його територія сягає 13,5 гектара, де живе 150 видів тварин (близько 500 екземплярів). У зоопарку демонструються 24 види тварин, занесених до міжнародної Червоної книги та Червоної книги України.
Нагадаємо, у житомирському гідропарку 21 січня зловили поранену рись, яка  занесена до Червоної книги. Тварину довгий час утримували у домашніх умовах.

Leave a Comment