СБУ викрила ділків, які видобували тротил із авіабомб

СБУ викрила ділків, які видобували тротил із авіабомб

У Бердичівському районі.

У Бердичівському районі викрили чорних копачів, які планували налагодити незаконний продаж тротилу. Зловмисники вилучали вибухівку з авіабомб і артилерійських снарядів часів Другої світової війни. Про це повідомила пресслужба СБУ у Житомирській області.

«Правоохоронці виявили у ділків майже 15 кг вибухової речовини – вже підготовленої до збуту та «законсервованої» у боєприпасах. Підпільний цех зловмисники облаштували поблизу житлових будинків одного із селищ у Житомирській області. Це становило небезпеку для місцевих жителів. Адже неналежне поводження з боєприпасами могло призвести до їх детонації і масштабних надзвичайних подій», – йдеться у повідомленні.

Нелегальний бізнес організували двоє жителів Бердичівського району. Боєприпаси вони збирали на місцях колишніх бойових дій. Знайдені снаряди ділки самостійно розкривали, порушуючи правила відповідної безпеки. За оперативними даними, вилучену з боєприпасів вибухівку вони планували реалізувати представникам кримінальних кіл.

Під час обшуків у підпільному цеху правоохоронці, серед іншого, виявили 2 ємності із заготовленим тротилом, 37 авіаційних бомб різного калібру та артилерійський порох. Вилучені боєприпаси були знищені на спеціальному полігоні.

Наразі триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності осіб, причетних до протиправної діяльності.

Нагадаємо, що СБУ виявила зловмисників, які продавали вибухівку через інтернет. Контрактників Збройних Сил України, які «торгували» вибухівкою, посадили на 4 років.

Leave a Comment