СБУ вилучила 6,5 тонн бурштину на підпільному комплексі з його обробки

СБУ вилучила 6,5 тонн бурштину на підпільному комплексі з його обробки

Каміння незаконно видобували на Житомирщині та Рівненщині.

Співробітники СБ України блокували діяльність підпільного промислового комплексу з обробки бурштину, незаконно видобутого на Житомирщині та Рівненщині. Про це повідомила прес-група УСБ України в Житомирській області.

“Нелегальне виробництво організував у одному із населених пунктів Одеської області уродженець країни Східної Азії, нині – громадянин України. У спеціальному комплексі ділок облаштував складські приміщення, цех із спецобладнанням для огранки бурштину-сирцю та побудував міні-гуртожиток для працівників. Як робочу силу він використовував вихідців із Середньої Азії, які проживають на території України. Готовий товар із «сонячного каменю» ділок переправляв контрабандою через свої зв’язки до однієї з країн Азії”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією спецслужби на нелегальному виробництві одночасно могло працювати понад півсотні робітників.

У межах розпочатого кримінального провадження під час санкціонованих обшуків у виробничому комплексі співробітники Управлінь СБУ в Житомирській та Одеській областях виявили обладнання для огранки каменю, оброблене каміння та майже п’ятнадцять кілограмів вже готових ювелірних виробів із бурштину, «чорну бухгалтерію» та велику суму готівки.

“Зі складських приміщень правоохоронці вилучили майже шість тонн бурштину-сирцю, розфасованого на фракції та відібраного для огранки, а також більше півтонни обробленого каменю. Вартість вилученого «сонячного каменю» та виробів із нього буде визначено після проведення належних гемологічних експертиз”, – додали в управлінні. 

Тривають слідчі дії у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 28 та ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України.

До слова, спецоперація проводилась Управлінням СБ України в Житомирській області під процесуальним керівництвом прокуратури Житомирської області.

Нагадаємо, в Олевську затримали скупників з 20 кілограмами бурштину. Понад 2 тонни бурштину цьогоріч поліція вилучила на Житомирщині.

Leave a Comment