Шахраї обдзвонюють житомирян від імені Нацбанку та намагаються отримати доступ до рахунків

Шахраї обдзвонюють житомирян від імені Нацбанку та намагаються отримати доступ до рахунків

Протягом доби такі дзвінки одержали десятки людей.

У Житомирі та інших містах шахраї, які представляються співробітниками Національного банку України, видурюють персональні дані. Про це «Вголос.Zt» повідомили читачі.

Дзвінок надходить із стаціонарного номера телефона з київським кодом 044. Представляються фахівцями служби безпеки Національного банку України. Примітно, що ці «горе-фахівці» не знають ані прізвища та імені людини, якій телефонують, ані у яких банках знаходяться їхні рахунки. Від самого початку вони повідомляють про те, що ваші рахунки заблоковані через нібито дивну транзакцію у кілька десятків тисяч гривень. Далі вони кажуть, що звіряють інформацію і буцімто розблоковують ваш картковий рахунок. Натомість просять співрозмовників зайти у особистий банківський кабінет, щоб перевірити, чи дійсно ваш рахунок розблокований.

За словами фахівців із кібербезпеки, у такий спосіб зловмисники можуть перехопити ваші пін-коди для входу у банківський онлайн-кабінет та отримати доступ до ваших банківських рахунків.

За інформацією «Вголос.Zt», тільки протягом доби 30 липня дзвінки від цих шахраїв отримали щонайменше кілька десятків українців. Швидше за все, інформацію про потенційних «жертв» дзвінків злодюги отримують у соцмережах.

Нагадаємо, що у РНБО розповіли, як в умовах воєнного стану можна вберегтися від шахраїв. На Житомирщині зловмисники видурили у громадян понад 230 тис. грн.

Leave a Comment