Як в умовах воєнного стану уберегтися від шахраїв

Як в умовах воєнного стану уберегтися від шахраїв

Поради від центру протидії дезінформації.

Під час війни в Україні зросла кількість випадків шахрайства, спрямованого видурити в українців останні гроші. У Центрі протидії дезінформації при РНБО України сформували список найпоширеніших із них.

1. Оголошення про оренду житла або евакуацію.

Шахраї пропонують в оренду переселенцям житло або перевезення до безпечних місць. Просять внести передоплату на картку, а після отримання коштів зникають.

2. Збір коштів на допомогу.

Шахраї розміщують фейкові оголошення про збір коштів або створюють шахрайські сайти, схожі на сайти справжніх благодійних фондів, де начебто можна переказати кошти на підтримку ЗСУ. Також зламують сторінки в соцмережах і від імені власників збирають кошти на амуніцію.

3. Оголошення про продаж військової амуніції.

Шахраї розміщують в інтернеті фейкові оголошення щодо продажу бронежилетів та товарів для військових. Отримавши передоплату, аферисти зникають.

4. SMS-розсилки про грошову допомогу.

Шахраї розсилають SMS-повідомлення про грошову допомогу з текстом: «Vam narahovano Groshova dopomoga PB24 6500. Zarahuvatu…» з посиланням, за яким не можна переходити!

Найперше, що вас має насторожити, це прохання передоплати. Окрім власне бойових дій рашисти ведуть інформаційну війну. Тож вкотре застерігаємо: не довіряйте сумнівним джерелам та особам. Реквізити для фінансової підтримки армії та потерпілих від агресії росії можна знайти на сайті Національного банку України.

Leave a Comment