Що потрібно знати, щоб купити якісний віскі

Навряд чи знайдеться людина, яка ніколи не чула про віскі. Навколо нього ходить стільки чуток та легенд, що посперечатися за право першості можуть хіба що ром або абсент. Досі ірландці та шотландці не можуть дійти згоди, хто ж із них подарував світу цей дивовижний напій. Купити пляшку віскі сьогодні нескладно: магазини та сайти пропонують безліч такої продукції. Наприклад, ціни на віскі Label 5 Bourbon Barrel починаються від 400–500 грн. У статті зібрали основну інформацію про цей напій, щоб вам було легше зробити вибір.

Яким буває віскі

Для виготовлення міцного алкоголю використовуються різна сировина та технології її обробки. Ці моменти безпосередньо впливають на отриманий результат:

  1. Солодовий віскі виготовляють з чистого ячменю без додавання інших злаків. Зазвичай його вживають у чистому вигляді — солодовий віскі не заведено розбавляти або додавати у коктейлі. Так поціновувачі зможуть повноцінно насолодитись гіркуватими морськими та торф’яними відтінками смаку.
  2. Зерновий віскі — напій, що містить кукурудзу та несортований ячмінь, а також проходить лише одну дистиляцію. Через невисоку якість та невиразні смакові нюанси його не вживають окремо. Характерний аромат та терпкий посмак не зникають навіть у коктейлях із великою кількістю складників.
  3. Купажований віскі — змішаний варіант, що створюється із солодового та зернового віскі у різних пропорціях. Це найпоширеніший тип у світі. Він виділяється вишуканим ароматом та відтінками смаку: медовими, фруктовими або мигдальними. У дорогих сортах відчутні нюанси аромату деревини та спецій.
  4. Бурбон — кукурудзяний віскі, що виробляється лише в Америці, в штаті Кентуккі. Цей унікальний напій витримується у барилах з обпаленого по внутрішній стороні дуба, що надає йому легко впізнаваного «копченого» аромату.

Що враховувати під час вибору

Існує ціла низка критеріїв, що допомагають вибрати віскі собі до смаку:

  1. Колір та осад. Якісний витриманий напій вирізняється прозорістю та чистим кольором. Чим чистіше напій, тим більше років витримки у спеціальних діжках він демонструє.
  2. Склад та кількість перегонок. Найдорожчий напій виготовляють із солоду — пророщеного ячменю. Щоб досягти м’якого та приємного смаку, застосовується подвійна та навіть потрійна перегонка.
  3. Смак та аромат. Якісний віскі неодмінно має приємний цитрусово-фруктовий смак та вишуканий аромат з відтінками горіхів, меду, спецій, ментолу та інших варіацій. Яскраво виражений запах спирту та «сивухи» — ознака напою невідомого походження.

Щоб не натрапити на підробку, варто купувати віскі тільки у магазинах з перевіреною репутацією. Великий асортимент напоїв різних сортів пропонує онлайн-маркет MAUDAU. Тут ви легко придбаєте алкоголь до смаку високої якості за доступною ціною.