Що треба знати перед проведенням комп’ютерної томографії та як до неї підготуватись

Що треба знати перед проведенням комп’ютерної томографії та як до неї підготуватись

Комп’ютерна томографія триває близько 30 хвилин. Дані, отримані за допомогою цієї швидкої та безболісної процедури, мають велике значення в діагностиці та лікуванні різних захворювань. Щоб КТ-дослідження дало точні результати, а їх інтерпретація не викликала складнощів, важливо підготуватися до сканування відповідно до вказівок лікаря та лаборанта, який буде проводити процедуру. Слід заздалегідь дізнатися, що від вас потрібно, і дотримуватись порад медиків, щоб отримати необхідну інформацію про стан внутрішніх органів.

Особливості підготовки до проведення КТ

Перед проведенням сканування краще одягнути зручний і просторий одяг з натуральних тканин, оскільки доведеться тривалий час не рухатись. Якщо на вас будуть вузькі джинси або синтетична сорочка, то під час проведення процедури може виникнути почуття дискомфорту. У деяких випадках лаборант може запропонувати вам змінний одяг — медичну білизну, призначену для того, щоб пацієнт почувався зручно під час дослідження.

Метал створює перешкоди під час проведення КТ, спотворює зображення. Щоб не було сумнівів у якості готових результатів, потрібно перед процедурою зняти металеві предмети: ювелірні прикраси, шпильки, окуляри тощо.

У діагностичному центрі «Доктор Філін» вам докладно розкажуть про підготовку до КТ. Фахівці допоможуть підготуватися не тільки фізично, а й морально, адже важливо залишатися спокійним та дотримуватися інструкцій протягом усієї процедури. Комп’ютерна томографія, на відміну МРТ, не передбачає тривалого перебування у закритому просторі. Перебуваючи на столі, ви зможете спостерігати за роботою лаборанта та за необхідності спілкуватися з ним без шкоди для якості сканування.

Які види КТ не вимагають від пацієнта підготовки

Додаткова підготовка не потрібна для КТ-дослідження наступних частин тіла:

  • череп та головний мозок;
  • шия;
  • суглоби;
  • грудна клітина.

Сканування тканин, розташованих у цих областях, відбувається швидко та безпроблемно без будь-якої підготовки. Лише в окремих випадках для більш точної диференціації тканин головного мозку, легких, великих судин може знадобитися введення контрастної речовини.

Комп’ютерна томографія — метод дослідження, який дозволяє швидко отримати детальну інформацію про стан будь-якого органа тіла людини. Вона є безболісною та не вимагає складної довготривалої підготовки.

Leave a Comment