Скандал! Через будівництво у парку айдарівці ледь не зірвали виконком

Скандал! Через будівництво у парку айдарівці ледь не зірвали виконком

У мерії не підтримали питання через тиск.

Справжній скандал розгорівся під час засідання виконкому 18 січня щодо будівництва багатоповерхівки у житомирському парку. У розпал засідання айдарівці, присутні на засіданні, заблокували вихід із приміщення прес-центру Житомирської міської ради. Вимагали у виконавчого комітету затвердження договору із забудовником.

“Затвердження виконкомом тексту договору було умовою для видачі підприємству, яке споруджує будинок, містобудівних умов. З метою відпрацювання тексту цього договору було створено робочу групу. Метою створення цієї групи було не визначення доцільності будівництва, а передбачення в угоді інтересів міста”, – доповів директор юридичного департаменту Житомирської міської ради Євген Черниш.

За словами чиновника, текст договору підготовлений та відпрацьований і виконком готовий розглядати це питання. Однак він закликав присутніх у залі членів виконавчого комітету утриматися від тиску.

Руслан Годований, який був керівником робочої групи, сказав, що всі пропозиції робочої групи були враховані.

“Неузгодження між членами виконкому і забудовниками є лише по одному пункту. Підтримувати чи не підтримувати цей договір — справа кожного члена виконкому”, – сказав Годований.

За його словами, згаданий пункт давав можливість забудовнику згодом вимагати відшкодування від міської ради вартості облаштування відпочинкової зони. Останню раніше “Інтегралбуд” обіцяв подарувати місту. Проти такого формулювання категорично заперечувала головний архітектор Житомира Євгенія Черкасова. Тож його із тексту угоди виключили.

Вже після цього, попри застереження директора юридичного департаменту не чинити тиск на виконком, у бесіду включилися представники компанії-забудовника.

“Я хочу перед голосуванням звернути вашу увагу на те, що даний проект договору ми вже обговорюємо і коригуємо протягом восьми місяців. Прошу до вашого голосування віднестися об’єктивно. Ми, як інвестори, готові своїм коштом не тільки дати квартири учасникам АТО, а ще й облаштувати майданчик, рекреаційну зону, доступну всім житомирянам. Не розумію деяких членів виконкому, чому ми так довго обговорюємо і коригуємо цей договір”, – сказав директор з розвитку компанії “Інтергалбуд” Петро Зубик.

За його словами, він уже витратив “масу часу, їздячи до Житомира”.

На агресивну риторику Зубика зважила член виконкому Неля Ковалюк.

“Ви спочатку неграмотно побудували свою мову. Якщо виникли питання, то вони виникли. Але ви маєте трохи інакше говорити із членами виконкому”, – наголосила вона.

Заступник голови громадської організації “Атошник”, член виконкому Сергій Артьомов каже, що на місці теперішньої забудови завжди був смітник.

Виконком не підтримав тексту договорів із “Інтергалбуд”. “За” проголосували 10 членів виконавчого комітету. Для прийняття рішення потрібно було як мінімум 13 голосів. Присутні у залі “айдарівці” почали вимагати від виконкому переголосування та заблокували вихід із прес-центру. Керуюча справами Ольга Пашко сказала, що регламент виконкому не передбачає переголосування.

Варто зауважити, що термін договору оренди земельної ділянки компанією “Інтергалбуд” спливає у 2018 році.

Нагадаємо, що на Корбутівці Сергій Сухомлин кроками міряв відстань до Тетерева. Мешканці багатоповерхівки на Жуйка стверджують, що мають проблеми через будівництво АЗС.

Leave a Comment