Слідчий поліції, якого викрили на хабарі, може отримати до 10 років ув’язнення

Слідчий поліції, якого викрили на хабарі, може отримати до 10 років ув’язнення

Старший лейтенат вимагав 3,5 тисячі гривень.

До Богунського районного суду міста Житомир військовою прокуратурою Житомирського гарнізону Центрального регіону України скеровано обвинувальний акт щодо слідчого Житомирського відділу поліції головного управління Нацполіції в Житомирській області, який вимагав та отримав неправомірну вигоду за повернення вилучених речей під час обшуку помешкання громадянина. Про це повідомила прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України.

“Старший лейтенант, у рамках розслідування кримінального провадження, перебуваючи в групі слідчих, підготував клопотання до суду та отримав дозвіл на проведення обшуків у помешканні громадянина. На підставі цього рішення він провів обшук, у ході якого були вилучені особисті речі громадянина. Протягом двох місяців слідчий не звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на вилучене майно та всупереч ч. 5 ст. 171 КПК України протягом доби після проведення обшуку не повернув вищевказані речі їхньому власнику. Зловживаючи своїм службовим становищем, висунув вимогу громадянину надати йому 3500 гривень за повернення речей”, – йдеться у повідомленні.

Під час одержання частини обумовленої суму в розмірі 3000 гривень його було затримано правоохоронними органами, а отриману суму коштів вилучено.

Правоохоронця судитимуть за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання службовою особою неправомірної вигоди поєднане з вимаганням вчинене особою, яка займає відповідальне становище).

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Нагадаємо, за напад на пенсіонера двоє молодиків можуть отримати до 12 років тюрми з конфіскацією. Жінку, яка насмерть зарубала чоловіка сокирою, засудили до 9 років 6 місяців тюрми.

Leave a Comment