Смерть у лісі: стовбур дерева привалив майстра лісу в Овруцькому районі

Смерть у лісі: стовбур дерева привалив майстра лісу в Овруцькому районі

Комісія Держпраці завершила спеціальне розслідування нещасного випадку.

Комісія управління Держпраці у Житомирській області завершила спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався у липні з майстром лісу державного підприємства «Словечанське лісове господарство».  Про це повідомила прес-служба управління.

Працівник загинув від отриманих травм голови, які отримав у результаті падіння стовбура дерева.

«Встановлено, що 20 липня для виконання виробничого завдання, до якого входило вивезення лісопродукції, водій лісгоспу взяв з собою на ділянку в Усівському лісництві майстра лісу. Під час завантаження лісовозу хлистами майстер перебував за межами небезпечної зони, на відстані 8 метрів від місця проведення робіт, і проводив облік лісопродукції. Після завантаження першої пачки хлистів водій лісгоспу, переконавшись, що стовбури закріплені кронштейном, послабив вантажні троси та попередив майстра лісу про недопустимість його перебування у зоні виконання робіт. В свою чергу, сам направився до другої пачки хлистів, розтягуючи при цьому вантажний трос і знаходячись спиною до свого колеги. Далі працівник почув гуркіт падаючої деревини. Озирнувшись, він побачив на землі хлист дерева породи береза, який упав з автомобіля. Між поваленим деревом і автомобілем, з ознаками травмування і в нерухомому стані, лежав потерпілий, який з невідомих причин залишив безпечну зону виконання навантажувальних робіт і підійшов до лісовозного автомобіля, чим порушив вимоги Посадової інструкції майстра лісу. На жаль, від отриманих травм голови працівник помер на місці події», – йдеться у повідомленні.

Комісія зробила висновок, що даний нещасний випадок стався під час виконання потерпілим трудових обов’язків і вважається пов’язаним з виробництвом. Відповідальною особою за настання даного нещасного випадку комісія вбачає потерпілого.

Нагадаємо, на підприємстві у Романові стався груповий нещасний випадок: комісія визнала винними одразу чотирьох працівників.

Leave a Comment