Сміттєпереробний завод у Житомирі будуватиме фірма «людей Порошенка»

Сміттєпереробний завод у Житомирі будуватиме фірма «людей Порошенка»

Дивіденди може отримувати сам президент.

Сміттєпереробний завод у Житомирі будуватиме фірма «МС «Соціальний проект». Проект рішення сесії щодо дозволу на розроблення проекту землеустрою оприлюднили на сайті Житомирської міської ради. співвласником підприємства є Макар Пасенюк. Той самий, який представляв фінансові інтереси Петра Порошенка та його компаній і фігурував у «панамському скандалі» саме як лобіст президента. Деякі джерела позиціонують його як радника Петра Порошенка з фінансових питань, однак на сайті Адміністрації Президента будь-яка інформація з цього приводу відсутня.

Згідно із реєстром фізичних та юридичних осіб, власниками ТОВ «МС «Соціальний проект», статутний капітал якого складає 10 тис. грн, є також партнер та давній приятель екс-голови Нацбанку Валерії Гонтаревої Костянтин Стеценко. Його також пов’язують із екс-міністром енергетики та вугільної промисловості Володимиром Демчишиним. Всіх їх об’єднувала компанія «Інвестиційний капітал Україна», яка керує більшістю бізнес-активів Петра Порошенка. Згадана фірма є співзасновником «МС «Соціальний проект».

Примітно, що засновниками «Інвестиційний капітал Україна» є вже згадані Костянтин Стеценко та Макар Пасенюк. Окрім них, у числі бенефіціаріїв є також офшорна компанія з Віргінських островів «Ай. Сі. Ю. Холдінгз Лімітед». Саме вона фігурувала у так званих «панамських паперах» і офшорному скандалі довкола Петра Порошенка та корпорації «Roshen». Бізнес-інтереси останньої представляє саме Макар Пасенюк. У кулуарах уряду та парламенту його характеризують як «фінансова тінь» Порошенка.

За інформацією сайту «Новое время», у Генеральній прокуратурі України зареєстровано кілька проваджень щодо «Ай. Сі. Ю.».

«Одне з них – про зловживання з цінними держпаперами на біржі. Слідство встановило: в 2012-2014 роках ICU виступала посередником у торгівлі урядовими облігаціями між держбанками. Операції відбувалися не за ринковими цінами, внаслідок чого банки втратили на угодах близько 500 млн грн», – зазначає видання.

Нагадаємо, що світлофор Житомиру подарувала фірма з офшорним корінням. На кредитах NEFCO у Житомирі заробила 7 млн грн офшорна фірма екс-голови ДФС Романа Насірова.

1 Comment on this Post

  1. Лариса

    Вкажіть посилання на проект рішення сесії щодо дозволу на розроблення проекту землеустрою, відповідно до якого буде збудований сміттєпереробний завод в м.Житомирі.

    Відповіcти

Leave a Comment