“Соціальні” маршрутки у Житомир повертати не будуть

“Соціальні” маршрутки у Житомир повертати не будуть

“Підвішеною” залишається ситуація й з пільговиками.

Міська влада не планує запроваджувати “соціальні” маршрути у Житомирі. Крім того, невизначеною залишається ситуація з компенсацією вартості проїзду для пільгових категорій населення. Про це “Вголос.zt” розповів заступник міського голови Дмитро Ткачук.

Раніше у Житомирі діяли тарифи для маршрутів, які працювали в звичайному режимі та в режимі маршрутних “таксі”. Згодом “звичайний режим” почали називати “соціальними” маршрутками. Проте зараз тариф один для обох режимів. Старий тариф відмінили близько двох років тому”, – сказав Ткачук.

За його словами, перевезення громадян пільгових категорій – проблема одвічна. Держава не компенсує перевізникам кошти, які затрачені на безкоштовний проїзд. Хоча категорії пільговиків визначають на державному рівні.

Коли це визначає держава – ніхто не бере на себе ніяких фінансових зобов’язань. Якщо ці повноваження передадуть органам місцевого самоврядування – ми зможемо визначати і розміри пільг, і категорії самих пільговиків. Але найближчим часом ніяких змін не планується у цьому напрямку”, – пояснив Дмитро Ткачук.

Житомирські маршрутки  №58, №14 та №2 курсували в звичайному режимі. За проїзд у цих автобусах городяни платили 1,75 грн. Але, у 2014 році міська рада підняла вартість проїзду у всіх маршрутках до 3 грн. Так “соціальні” маршрути зникли.

Нагадаємо, що житомиряни можуть очікувати підняття тарифів на проїзд у міському електротранспорті.Перевізники теж хочуть підняти вартість квитка на проїзд у маршрутках. Проте щодо цього позиція міської влади є незмінною. Без якісного надання послуг з перевезення – жодного підняття вартості проїзду не буде. Крім того, міська влада планує змінити схему руху громадського транспорту у Житомирі. Тепер маршруток, які дублюють маршрут одна одної, поменшає. Натомість центр міста звільниться для тролейбусів.

Leave a Comment