Справу одного із найбільших організованих угруповань «копачів» бурштину СБУ передала до суду

Справу одного із найбільших організованих угруповань «копачів» бурштину СБУ передала до суду

Організував протиправний бізнес непрацюючий мешканець міста Олевська.

СБУ завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо діяльності організованого угруповання, учасники якого налагодили незаконний видобуток і збут бурштину. Про це повідомила пресгрупа УСБ України в Житомирській області.

“Оперативники спецслужби встановили, що організував протиправний бізнес непрацюючий мешканець міста Олевська. Для видобутку «сонячного каменю» у прикордонних районах Житомирщини він винайняв кількох місцевих мешканців, придбав транспорт і устаткування, необхідне для незаконного видобутку бурштину через гідророзмив ґрунту.

У межах розпочатого кримінального провадження у травні 2019 року правоохоронці викрили п’ятьох учасників угруповання під час незаконного видобутку «сонячного каменю». У фігурантів справи було вилучено, зокрема, видобутий бурштин, шість мотопомп, два електрогенератори та інше знаряддя загальною вартістю понад двадцять п’ять тисяч доларів США, а також чорнові записи із «вказівками» організатора.

Слідчі Управління СБУ в Житомирській області повідомили організатору угруповання про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27 (види співучасників), ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину організованою групою) та ч. 3 ст. 240 (порушення правил охорони надр) Кримінального кодексу України. Чотирьом спільникам слідчі інкримінують вчинення правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 та ч. 3 ст. 240 КК України”, – йдеться у повідомленні.

Наразі матеріали кримінального провадження скеровано до суду для розгляду по суті. Операція з викриття зловмисників проводилась під процесуальним керівництвом прокуратури.

Нагадаємо, що у межах кримінального провадження оперативники Служби безпеки України вилучили 13 тонн незаконно видобутого бурштину-сирцю та обробленого каменю. Зокрема у середині лютого та наприкінці травня поточного року заблоковано діяльність двох підпільних промислових комплексів із його обробки на Одещині і Київщині. Матеріали слідчі УСБУ в Житомирській області виокремили у окреме кримінальне провадження, у рамках якого нині тривають гемологічні експертизи, по завершенню яких буде вирішено питання щодо його спецконфіскації у дохід держави. На Житомирщині впродовж трьох років правоохоронці вилучили 13 000 кілограмів бурштину.

 

 

Leave a Comment