Стало відомо, чому раптово погіршилася якість води у Житомирі

Стало відомо, чому раптово погіршилася якість води у Житомирі

Для очищення води кількість реагентів збільшили майже вдвічі.

Упродовж останнього тижня збільшилася кількість нарікань на якість води, яка надходить до кранів споживачів. Про це повідомили у комунальному підприємстві “Житомирводоканал”. Начальник контрольно-вимірювальної лабораторії підприємства Олена Слободенюк назвали причини, які призвели до цієї ситуації.

“Якість води у кранах погіршилася унаслідок погодних умов. Природно, що вода не з’являється у трубах сама по собі, а проходить довгий шлях міським водопроводом від споруд очищення води, на які потрапляє із річки Тетерів. Моніторингові дослідження показали суттєве погіршення якості води у річці Тетерів за такими показниками як “каламутність”, “кольоровість”, “окислюваність” та “залізо загальне”. Решта показників, включаючи вміст марганцю, особливих змін не зазнали. Проте вода у Денишівському та Відсічному водосховищах наразі являє собою жовтувато-рудувату субстанцію. Кольоровість води у Денишівському водосховищі нині становить 76 градусів, у Відсічному — 110 градусів. Навіть після попереднього очищення та окиснення на станції першого підйому, вода по трубопроводу для подальшого очищення на насосній станції 2-го підйому надходить із кольоровістю 60-80 градусів. Минулого тижня (20.05.2019 р.) даний показник у водосховищі “Дениші” становив 74, у водозаборі “Відсічне”— 72, у водопроводі сирої води — 42. Аналогічна ситуація з каламутністю. Нині вона у Денишівському водосховищі становить 7,4 (у порівнянні – 4,4 мг/дм 3 20.05.19р.), у Відсічному 5,8 (4,7 мг/дм3 20.05.19 р.), у водоводі сирої води — 4,8 (3,6 мг/дм3 20.05.19 р.). Окислюваність перманганатна за останній тиждень змінилася з 14,72 до 20,8 мг/дм3 у Денишівському водосховищі, з 13,76 до 22,4 мг/дм3 – у Відсічному, та з 13,2 до 15,36 мг/дм3 – у водоводі сирої води. За аналогічний період вміст заліза загального у Денишівському водосховищі збільшився на 24%, у Відсічному – на 23,5 %», – пояснила вона.

І хоча для очищення води кількість реагентів збільшено майже вдвічі (можливий максимум у ситуації, що склалася), а споруди очищення води працюють на повну потужність, якість води, що надходить у місто погіршилася. Але вода безпечна у мікробіологічному плані.

У підприємстві й кажуть, що велика кількість опадів спричинила підняття рівня ґрунтових вод, що погіршує ситуацію з ліквідацією наслідків поривів на мережі міського водопроводу.

Нагадаємо, житомиряни кажуть, що вода з крану небезпечна: навіть не можна нею мити посуд. У 30% садочках та школах області вода є небезпечною для здоров’я.

 

Leave a Comment