Субсидія з 1 травня – у міськраді роз’яснили нові правила нарахування

З 1 травня 2021 року Уряд змінив порядок призначення житлових субсидій та посилив адресність надання житлових субсидій для забезпечення державної соціальної підтримки найбільш вразливих верств населення. Переглянуто підходи щодо врахування майнового стану, зокрема під час призначення житлових субсидій слід враховувати отримані доходи від депозитів, дивіденди від цінних паперів. Скасовано діяльність та повноваження комісій щодо прийняття рішення про призначення житлових субсидій в окремих випадках за наявності умов, за яких така субсидія не призначається. У Житомирській міській раді роз’яснили алгоритм отримання субсидії.

“На наступний термін житлова субсидія буде призначатися з травня 2021 року по квітень 2022 року лише в готівковій формі та після подання нової заяви  та декларації. Заяви на новий термін будуть прийматися протягом травня-вересня 2021 року”, – йдеться у публікації на сайті міської ради.

Відтепер субсидія не призначається, якщо:

  • будь – хто зі складу домогосподарства або член сім’ї має у володінні   транспортний  засіб, що  підлягає державній реєстрації та з дати випуску якого минуло менше п’яти років, або родина має у володінні більше ніж один транспортний засіб, що підлягає реєстрації  і з дати випуску минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);
  • будь – хто зі складу домогосподарства або член сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням здійснив  купівлю земельної ділянки, квартири, транспортного засобу, цінних паперів, віртуальні активи, іноземну валюту, банківські метали, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму, що перевищує 50 тисяч гривень;
  • будь – хто зі складу домогосподарства або член сім’ї має у володінні більше ніж одне житлове приміщення, крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території;
  • будь – хто зі складу домогосподарства або член сім’ї на дату призначення житлової субсидії має на депозитному рахунку кошти в сумі, що перевищують 25 кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 1 січня року, в якому призначається субсидія (наразі  ця сума становить 56 750 гривень);
  • будь – хто зі складу домогосподарства або член сім’ї не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного за інформацією ДПС та Пенсійного фонду, не мав жодних доходів, що враховуються при призначенні субсидій або ж мав середньомісячний сукупний дохід, що не перевищував розміру мінімальної заробітної плати.

Також субсидію не призначать, якщо за таку особу не сплачено бодай мінімальну суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

  • будь – хто зі складу домогосподарства або член сім’ї перебував за кордоном понад 60 днів. До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за кордоном, що підтверджується відповідними документами;
  • будь – хто зі складу домогосподарства або член сім’ї має заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів;
  • площа житла становить: квартири – понад 130 кв. м, будинку – понад 230 кв. м. За винятком дитячих будинків сімейного типу, багатодітних родин, прийомних сімей, житлових приміщень для осіб з інвалідністю, що пересуваються на візках тощо;
  • родина не повернула надмірно перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди;
  • родина має заборгованість, яка перевищує 340 грн за всі житлово-комунальні послуги. У разі наявності заборгованості передбачена можливість до 1 липня 2021  року погасити борги або укласти договір реструктуризації  й  отримати  субсидію з початку неопалювального сезону, в інших випадках з місяця, що настає за місяцем сплати заборгованості.

Житлові субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, будуть призначатися на понаднормову площу житла (збільшення соціальної норми на 30 %), про що необхідно буде зазначати в заяві.

Громадяни несуть персональну відповідальність за подані ними (уповноваженими особами) відомості про доходи, майно, що може вплинути на встановлення права або визначення розміру житлової субсидії.

Відповідно до інформаційного обміну  між Мінфіном та Мінсоцполітики щомісячно буде проводитися перевірка даних щодо виявлених невідповідностей при заповненні заяви та декларації.

Отримувачі субсидії зобов’язані протягом 30 днів повідомляти про зміни у складі зареєстрованих осіб, зміну сімейного стану, купівлю на суму, що перевищує 50 тисяч тощо.

На період карантину розрахунок житлових субсидій проводиться з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів на комунальні послуги у зв’язку з вимушеним перебуванням дома та збільшенням споживання електроенергії, природного газу, холодної, гарячої води тощо.

Заяву та декларацію з травня 2021 року можна  подати особисто (або уповноваженою особою), надіслати поштою або надіслати в електронній формі через офіційний вебсайт Мінсоцполітики з накладанням кваліфікованого електронного підпису  або через Єдиний вебпортал електронних послуг.

Заяви будуть прийматися в управлінні соціального захисту населення щоденно, крім вихідних, з 09.00 до 18.00 год. без обідньої перерви, можливий попередній запис на прийом у зручний для громадян час за телефонами «гарячої лінії».

Для мешканців Богунського району за адресою:

10003, вул. Перемоги, буд. 55, тел.: 42-50-25, 42-50-00, 068 312-72-15.

Для мешканців Корольовського району за адресою:

10009,  площа Польова, буд. 8 (приміщення «Прозорого офісу»), тел: 097 245-19-38.

Нагадаємо, майже три тисячі домогосподарств Житомирщини можуть втратити субсидію. Жителям Овруцького району безпідставно призначали субсидії та виплати малозабезпеченим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *