Сухомлин привітав житомирян від себе зі святами за рахунок бюджету

Новорічні подарунки із вітальною листівкою міського голови, які були придбані бюджетним коштом, обурили житомирян. Про це вони пишуть у соцмережі Facebook.

«Дивна ситуація, коли міська рада купує новорічні подарунки за кошти платників податків і вручає їх від імені мера Сухомлина. Подаруночки від міського голови обійшлися бюджету не мало, не багато, а майже в півмільйона гривень. «Розлетілися» бюджетні солодощі під патронатом Сухомлина по всьому Житомиру. Адже купили їх аж 15 тисяч 600 штук», – написав на своїй сторінці у Facebook житомирянин Микола Кравченко.

Згідно із інформацією з порталу публічних закупівель «ProZorro», солодощі купувало управління культури Житомирської міської ради. За 15 тис. 600 подарунків заплатили 455 тис. 832 грн. Тендер на закупівлю оголосили 5 грудня, переможця визначили вже 2 січня. Договір підписали із вінницьким ПП «Торговий дім «Солодкий світ». Але далі найцікавіше…

За тендерною документацією, маса нетто кожного подарунка має становити не менше 300 г.

Згідно з термінологією, «маса нетто» – це маса товару без пакування. Ми вирішили перевірити, наскільки згадані подарунки відповідають умовам тендеру. На самому пакуванні зазначено, що маса нетто подарунку становить 305 грамів.

Однак насправді електронні ваги вказали масу у 327 грамів разом із пакунком.

Сам пакунок без вмісту заважив 36 грамів.

Тож на кожному подарунку «заощадили» не мало — не багато 14 грамів. Прості математичні підрахунки і вуаля… «Економія» на всіх подарунках складає майже 21 тис. грн. Адже кошти управління культури заплатило з розрахунку на мінімум 300 грам солодощів.

«І сміх, і гріх… Наш мер — не бідна людина. За останньою декларацією в рік заробив більше мільйона. Ще кілька задекларував у банку та готівкою. Міг би запросто купити хай не 15 тисяч, але бодай сотню новорічних солодких подарунків за власні зароблені. А не піаритися за людські гроші, яких і так постійно не вистачає як мінімум на зарплати лікарям та вчителям», – написав далі на сторінці у соцмережі Микола Кравченко.

Нагадаємо, що житомиряни зареєстрували петицію з вимогою заборонити чиновникам купувати бутильовану воду за бюджетні кошти. Бізнес-партнер Сухомлина встановив у житомирській мерії двері за бюджетні кошти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *