Тренди на ринку кредитування України в 2021 році

Більшість повнолітніх громадян України змушені шукати розв’язання проблеми нестачі коштів на будь-які потреби. Рано чи пізно українець потрапляє в ситуацію, коли необхідно витратити більше коштів, ніж він в даний момент має в своєму розпорядженні. Логічним вирішенням питання тимчасового фінансування виявляється звернення в банк або мікрофінансову організацію для отримання кредиту.

Сьогодні на фінансовому ринку України представлено безліч варіантів отримання грошей у тимчасове користування з різними умовами. В даному матеріалі розглянуті сучасні тренди у взаємодії жителів України з кредитними організаціями.

Мікропозики

Кредити на малі суми і невеликі терміни стали дуже популярні в Україні. За своєю суттю – це онлайн кредит круглосуточно без отказа. Їх розмір не перевищує розміру середнього по Україні доходу (близько 15000 грн. На початок 2021 року). Повернути їх необхідно протягом місяця.

Плюси мікрокредитів:

  • швидке прийняття рішень – 5-10 хвилин після заповнення анкети;
  • миттєве зарахування;
  • віддалене оформлення (онлайн на сайті кредитора, в мобільному додатку) цілодобово;
  • прозорі умови – всі витрати по обслуговуванню тіла кредити видно відразу;
  • підходить для позичальників з поганою кредитною історією («позика без відмови»);

Мінуси:

  • висока процентна ставка;
  • сума першого кредиту – до 15 тис. грн., наступних – до 30 тис. грн .;
  • короткий термін повернення – зазвичай до 30 днів.

Якщо вам потрібна відносно невелика сума до зарплати, і ви не хочете витрачати час на відвідування банку і заповнення об’ємних документів – варіант мікропозик підходить якнайкраще.

Кредити пенсіонерам

Нещодавно отримати кредит пенсіонеру було практично неможливо. Сьогодні розраховувати на схвалення позики можуть громадяни до 60 років, а в окремих випадках – до 75.

Процес отримання кредиту пенсіонером відрізняється від стандартного, оскільки банки змушені враховувати фактор «похилого віку». Рідко люди похилого віку в Україні можуть претендувати на позику в розмірі понад 5 мінімальних пенсійних ставок. Ще однією особливістю видачі позикових коштів вікової категорії населення є обмежений термін кредиту – найчастіше до 1 року.

Пакет документів, який потрібно надати пенсіонеру, ширше, ніж молодим людям:

  1. Паспорт;
  2. Ідентифікаційний код;
  3. Пенсійне посвідчення;
  4. Заставне майно;
  5. Договір поруки.

Останні два пункти списку – додаткові запобіжні заходи, на які йдуть фінансові організації в разі навіть невеликих позик пенсіонерам.

Практично у всіх банках літнім клієнтам доведеться подумати про страхування життя і здоров’я.

Вікові громадяни можуть звертатися в мікрофінансові організації. Там шанси на схвалення позики збільшуються.

Близько 50% кредитних заявок від пенсіонерів відхиляються, але організацій, готових кредитувати літніх людей стає більше. Сьогодні вже можна говорити про конкуренцію за право позичити гроші людині на пенсії.

Кредит без «білого» доходу

Актуальне для непрацевлаштованих і влаштованих неофіційно громадян пропозицію. Така позика можна отримати як в банку (складніше), так і в мікрофінансової компанії.

Особливості такого продукту:

  • розмір кредиту – до 15 тис. грн .;
  • термін кредитування – до року;
  • підвищена відсоткова ставка;
  • заставне майно.

Перевагою для позичальника є наявність пасивних джерел доходу (від депозитів, від здачі в оренду житла).

Кредит під поруку

Банки найчастіше розглядають договір поручительства як більш вагомий фактор надійності клієнта в порівнянні із заставним майном. Бувають ситуації, коли без поручителя не обійтися:

  1. Маленький дохід позичальника;
  2. Погана кредитна історія;
  3. Велика сума позики.

Поручитель – гарант, який зобов’язаний виплатити тіло кредиту, відсотки по ньому, штрафи, судові витрати, якщо позичальник не в змозі це зробити. До поручителів висуваються стандартні вимоги як до позичальників:

  • повна дієздатність;
  • реєстрація за місцем розташування кредитної організації;
  • хороша кредитна історія;
  • офіційне працевлаштування;
  • підтверджена платоспроможність;
  • відсутність «проблемних» зобов’язань.

Перевагою для позичальника буде наявність у гаранта майна, вагомого суспільного статусу і керівна посада.

Ринок фінансових послуг постійно розвивається. Якби пропозиції про позику грошей різними кредитними організаціями не несли вигоди їх клієнтам, кредити просто не користувалися б попитом. Завжди важливо оцінювати недоліки і переваги того чи іншого фінансового продукту. Яким кредитом ви б не вирішили скористатися для розв’язання фінансових проблем, завжди тверезо оцінюйте свої можливості. Зважуйте всі фактори, тільки тоді кредит принесе вам користь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *