Третина серед безробітних жителів області – люди віком до 35 років

Третина серед безробітних жителів області – люди віком до 35 років

Більшість з них – з вищою освітою.

Молоді люди до 35 років складають третину серед загальної чисельності безробітних на Житомирщині. Про це повідомила заступниця директора обласного центру зайнятості Тетяна Касімцева, – інформує прес-служба центру.

З початку року статус безробітного в області мали 7 тис. молодих осіб. Працевлаштувати вдалося трохи більше 3,2 тис.

Одна з головних проблем з пошуком роботи для молоді – це невідповідність їхньої освіти запитам ринку праці. Більшість вакансій нині потребують фахівців робітничих професій, тоді як серед безробітних переважають спеціалісти з вищою освітою.

«За минулорічною статистикою, лише 20% українських випускників шкіл обрали навчання в професійно-технічних закладах. Серед безробітних Житомирщини співвідношення випускників профтехнічних і вищих закладів наразі складає 1 до майже 6. Так, цьогоріч користувались послугами служби зайнятості 39 випускників ПТУ і 218 – випускників вузів. Ринок праці перенасичений спеціалістами з вищою освітою і їм досить проблемно знайти роботу» – сказала Касімцева.

Молоді також проблемно розпочати трудовий шлях через відсутність практичного досвіду, низьку адаптованість та підвищені очікування від роботи щодо престижу, розміру заробітку, характеру й умов праці.

Нагадаємо, безробітні прибиратимуть парки, сквери та кладовища Брусилівського району. Три «тата» та «мама», які заборгували своїм дітям аліміенти, тепер відпрацьовують гроші на суспільно корисних роботах.

Leave a Comment