Цьогоріч інвестори з 20 країн світу вклали в економіку Житомирщини майже 2 млн $

Цьогоріч інвестори з 20 країн світу вклали в економіку Житомирщини майже 2 млн $

 Привабливою щодо інвестування була промисловість.

Іноземні інвестори з 20 країн світу вклали майже 2 млн дол. США в економіку області за 9 місяців цього року. Найбільші обсяги прямих інвестицій надійшли з Туреччини, Чехії, Азербайджану та Німеччини. Про це повідомили у головному управлінні статистики.

«У січні–вересні в економіку Житомирщини іноземні інвестори з 20 країн світу вклали 1,9 млн дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу). Найбільші обсяги прямих інвестицій були спрямовані з Туреччини, Чехії, Азербайджану та Німеччини. Переважну більшість надходжень прямих інвестицій (84%) вклали у підприємства промисловості», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, обсяг залучених прямих іноземних інвестицій в економіку Житомирщини на 1 жовтня становив 233 млн. 600 тис. дол. США., що на 8% більше, ніж на початок року. Переважна більшість з них (83%) – із країн Євросоюзу. Привабливою щодо інвестування була промисловість, де зосереджено 80% іноземного капіталу. На сільське та лісове господарство припало 9% обсягу інвестицій, операції з нерухомим майном – 5%. Прямі іноземні інвестиції на одного жителя області становили 187,7 дол. США.

Нагадаємо, найбільшим інвестором Житомира з-поміж 33 країн є Кіпр. Привабливою щодо інвестування була промисловість, куди вкладено 76% усіх інвестицій обласного центру. В операціях з нерухомим майном зосереджено 10% їх обсягу, у будівництві – 6%.

Leave a Comment