Тиша у лісі: екологи просять не заважати диким тваринам розмножуватися

На території області з 1 квітня по 15 червня триватимуть рейдові огляди лісів щодо дотримання тиші під час розмноження диких тварин. Зокрема, заборонено проводити роботи, які є джерелом підвищеного шуму. Про це повідомила прес-служба Державної екологічної інспекції у Житомирській області.

«Відповідно до статті 39 Закону України «Про тваринний світ» у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня забороняється проведення робіт та заходів у природному середовищі, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах). Забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин зобов’язані підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь – якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу», – йдеться у повідомленні.

Працівники Головного управління національної поліції в Житомирській області, обласниого управління лісового та мисливського господарства, комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» увійшли до складу груп, які проводитимуть рейдові огляди лісів у період масового розмноження диких тварин. У період тиші будуть здійснюватись заходи по попередженню факторів підвищеного шуму, а в результаті їх виявлення винні особи притягуватимуться до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Нагадуємо, що майже 9 тис. великої рогатої худоби щепили від сказу в Новоград-Волинському районі упродовж 2016 року. На Житомирщині невдовзі може бути утворена племінна ферма з розведення кіз англо-нубійської породи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *