У 2017 році житомиряни знову платитимуть зарплати вчителям з власної кишені

У 2017 році житомиряни знову платитимуть зарплати вчителям з власної кишені

Держава самоусунулася від виконання своїх зобов’язань.

Схоже, що в уряді вперто продовжують перекладати виконання своїх фінансових зобов’язань на плечі місцевих бюджетів. Такий висновок можна зробити на підставі проекту міського бюджету на 2017 рік, оприлюдненого на сайті Житомирської міської ради.   

У 2017 році центральні органи державної влади ще суттєвіше зменшать фінансування закладів освіти. Тож забезпеченням права на загальну освіту, яке гарантує Конституція України, наразі опікуватимуться житомиряни. На ці потреби у міському бюджеті планують передбачити 679 млн грн. З них 184 млн грн виділять у вигляді державної субвенції. Хоча потреба складає 358 млн грн.

Натомість збільшать підтримку закладів медицини. Державна субвенція на медицину повністю покриває потребу у коштах на зарплату лікарям. Із 151,3 млн грн, необхідних для утримання медичних працівників, у Кабміні готові дати 171,5 млн. Загалом у міському бюджеті на утримання медичної сфери передбачено 212 млн грн.

Цьогоріч станом на 1 жовтня освітянам не вистачало 33,6 млн грн на оплату праці. Медикам же із бюджету Житомира потрібно доплатити ще 23,5 млн грн.

Нагадаємо, що станом на серпень місяць з міського бюджету виділили майже 20 млн грн на зарплату вчителям та лікарям. Депутати виділили з бюджету 308 тис. грн на проїзні для лікарів.

Leave a Comment