У Бердичеві зафіксували перший випадок ботулізму після вживання консервованих грибів

У Бердичеві зафіксували перший випадок ботулізму після вживання консервованих грибів

Постраждала 19-річна дівчина.

В області перший випадок ботулізму зафіксували у Бердичеві. Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації.

Як розповіли в управлінні, потерпілою виявилася 19-річна дівчина.

«До лікарні 20 червня поступила 19-річна дівчина, яка разом з батьком споживала напередодні консервовані гриби. Оскільки ботулізм спочатку проявляється як харчове отруєння, то хвора звернулася за медичною допомогою лише на наступний день. А вже 21 червня у неї почали проявлятися явні симптоми ботулізму», – йдеться у повідомленні.

Лікарі швидко провели усі необхідні організаційні заходи, скликали консиліум та провели лабораторні обстеження дівчини.

«Єдиними ліками від ботулізму є протиботулічна сироватка, однак її не виявилося ні в центральній лікарні міста Бердичева, ні в інших лікарнях не лише Житомирської, але й інших областей України. Вдалося знайти приватну фірму, яка реалізує ці ліки, але вони не зареєстровані на території нашої держави. Одна доза протиботулічної сироватки коштує більше 3 тисяч гривень. Своєчасно придбана та введена сироватка не лише полегшила стан дівчини, але й зберегла їй життя», – розповіли в управлінні.

Нагадаємо, 57-річна жителька Андрушівки потрапила до лікарні через отруєння грибами. 46-річного жителя Овруцького району під час збирання грибів вкусила отруйна змія.

Leave a Comment