У інклюзивному читальному залі молодь з особливими потребами вчиться створювати прекрасні речі своїми руками (ФОТО)

У інклюзивному читальному залі Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича у ході майстер-класів дітей та молодь з особливими потребами навчають робити красиві речі своїми руками. Про це розповіла завідуюча сектором «Інклюзивний читальний зал» Юлія Мельник.

inklyuzyvna-biblioteka-11-yz-82

Головне для відвідувачів – не лише отримати бібліотечні послуги – книгу, диск чи можливість скористатися комп’ютером, а спілкування. І завдання бібліотекарів організувати їм культурне дозвілля та можливість розширити корисні контакти.

«На базі інклюзивного читального залу ми проводимо майстер-класи. Створюємо картини у техніці “стринг-арт”, плетемо прикраси – тату-чокери, навчаємо варити мило з аромамаслами, виконувати творчі роботи у техніці “квілінг”. Усе це допомагає соціально реабілітуватися та самовиразитися», – розповідає Юлія.

Працюють у групах не більше 15 чоловік. Для безпеки дітей з особливими потребами використовують спеціальні інструменти – молотки із гумовими наконечниками, пластмасовими ручками. Волонтери допомагають при роботі із гарячою сумішшю під час варіння мила, щоб відвідувачі не травмувалися.

За словами Юлії Мельник, готову продукцію молодь вчать репрезентувати і розповсюджувати за допомогою мережі Інтернет.

«Часто буває, що хтось із учасників каже, що цим займатися не буде, а потім тихесенько, щоб було непомітно, дістає потрібний матеріал і теж намагається щось створювати», – додала вона.

За три роки існування читального залу відвідувачі з особливими потребами звикли до того, що саме тут вони можуть вільно спілкуватися, що серед працівників немає випадкових людей, їх тут повністю приймають такими, які вони є.

Інклюзивний читальний зал оснащений спеціальним програмами для людей з вадами зору, які допомагають читати літературу і користуватися комп’ютерами. Є програми для озвучування, аудіотека та книги, надруковані шрифтом Брайля. Одна з найпопулярніших – «Дракони вперед» Каті Штанко.

inklyuzyvna-biblioteka-2-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-51-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-46-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-48-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-3-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-74-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-14-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-16-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-20-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-19-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-21-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-26-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-30-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-33-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-47-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-53-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-52-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-62-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-60-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-59-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-63-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-71-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-76-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-79-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-81-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-10-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-7-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-66-yz-82

inklyuzyvna-biblioteka-58-yz-82

Нагадаємо, Обласна бібліотека придбає антивіруси у фірми, яка оновлює комп’ютери у Верховній Раді. Інклюзивна освіта в Житомирі набирає популярності. На «Святі українського коня» збирали гроші на іподром.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *