У мерії розповіли, які документи повинен мати інспектор, який прийшов з перевіркою до підприємця

На початку січня і лютого нинішнього року були набіги так званих спеціалістів по трудовому законодавству, які представлялися спеціалістами управлінь і вимагали «подяку» за те, що не будуть застосовувати санкції. Про це повідомив начальник управління Держпраці в області Сергій Сечін під час зустрічі з підприємцями у Житомирській міській раді 20 березня.

За його словами, такі випадки траплялися у Дніпропетровській, Львівській, Кіровоградській, Житомирській, Одеській областях.

«Інспектор, що прийшов здійснювати перевірку, повинен мати наказ на проведення планової і позапланової перевірки, направлення з безпосередньою вказівкою, які спеціалісти приймають участь і який предмет перевірки. Якщо це позаплановий захід, то роботодавець має ознайомитися з підставами проведення перевірки, а в інспектора має бути копія згоди центрального апарату на проведення позапланового заходу, а також загальна підстава звернення до центрального апарату на отримання згоди для проведення позапланової перевірки (скарга, звернення фіскальної служби)», – сказав Сергій Сечін.

Крім цього, за його словами, відповідно до чинного законодавства, до 31 грудня 2017 року встановлюється мораторій на здійснення планових та позапланових перевірок у відповідних структурах. Однак певне коло суб’єктів, що здійснюють державний нагляд, під мораторій не підпадають, у тому числі, центральні органи виконавчої влади, Державна служба України з питань праці та територіальні органи.

До слова, з 1 січня 2017 року з підвищенням мінімальної заробітної плати збільшилися і штрафні санкції, які прив’язані до «мінімалки».

Нагадаємо, середня зарплата у Житомирі за минулий рік перевищила 4,3 тисячі. Житомирянин зареєстрував петицію з проханням прив’язати зарплату до долара США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *