У міській раді кажуть, що в Житомирі вже стерилізували та кастрували 40% безпритульних тварин

З кінця 2016 року на території міста стерилізували, кастрували, ідентифікували, вакцинували від сказу 40 % від кількості безпритульних тварин у Житомирі. Про це повідомила заступник міського голови Вікторія Краснопір у відповіді на електронну петицію з проханням житомирян створити cлужбу порятунку тварин при міській раді.

«За період діяльності КП «Центр захисту тварин» на території міста стерилізовано, кастровано, ідентифіковано, вакциновано від сказу 993 безпритульні тварини (40 відсотків від кількості безпритульних тварин в м. Житомирі). Для зупинки зростання популяції безпритульних тварин та відображення позитивної динаміки у зменшенні їх кількості на території м. Житомира необхідно досягти рівня стерилізованих безпритульних тварин мінімум 70 відсотків, що планується реалізувати протягом наступних декількох років», – розповіла заступник міського голови.

Щодо загаданої електронної петиції про створення служби порятунку тварин Краснопір сказала, що враховуючи значну кількість безпритульних тварин на території міста та низький рівень відповідальності власників домашніх тварин, що сприяє збільшенню популяції безпритульних тварин, створення та функціонування притулку для постійного перебування безпритульних тварин є дороговартісним та неефективним заходом.

«З метою регулювання чисельності безпритульних тварин в Житомирі наприкінці 2016 року створено комунальне підприємство «Центр захисту тварин» Житомирської міської ради, яке розпочало діяльність у 2017 році. Діяльність підприємства пов’язана із захистом тварин від жорстокого поводження та забезпеченням санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, зокрема, шляхом здійснення таких заходів: відлов, стерилізація, кастрація, вакцинація від сказу, ідентифікація та повернення на місце відлову, підбір загиблих тварин, впровадження електронної бази даних обліку, реєстрація та ідентифікація безпритульних та домашніх тварин; розробка та впровадження системи інформаційно-просвітницьких заходів щодо гуманного поводження з безпритульними тваринами; прилаштування безпритульних тварин; пропагування стерилізації домашніх тварин тощо відповідно до міської програми «Житомир – дружнє місто до тварин»», – додала чиновниця.

Нагадаємо, у Житомирі зоозахисники висловили обурення вбивством собак на комунальному підприємстві у Миколаєві. Житомирянин збирає підписи з проханням відстріляти бездомних собак. Житомирянин вважає, що евтаназія допоможе вирішити проблему з безпритульними собаками міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *