У міськраді розповіли, як  працюватимуть житомирські садочки з 27 травня

У міськраді розповіли, як  працюватимуть житомирські садочки з 27 травня

Готові до відновлення роботи.

З 27 травня  житомирські дошкільні навчальні заклади відновлюють свою роботу в умовах дії обмежувальних заходів. Згідно з опитуванням, яке проводили керівники  закладів,  на сьогодні заявлена потреба у відвідуванні   5 тис 611 дітей. Про це повідомила пресслужба міської ради.

“Наразі здійснюються  заходи зі  створення безпечних умов перебування дітей у дитячих садочках.  Департамент освіти Житомирської міської ради  працює над тим, щоб на момент відновлення роботи  всі  46 закладів  дошкільної освіти були забезпечені дезінфікуючими засобами, термометрами, засобами індивідуального захисту та іншим необхідним інвентарем.  На такі потреби з місцевого бюджету було виділено 1,3 млн  грн”, – йдеться у повідомленні.

Наразі працівники  харчоблоків,  медичні працівники  дошкільних навчальних закладів проходять експрес-тестування на COVID-19 згідно графіку. Також проводиться інструктаж персоналу щодо роботи в нових умовах і дій у випадках виявлення інфікованих.

Отож,  як  працюватимуть житомирські  заклади дошкільної освіти з 27 травня:

  1. Прийом в дошкільні освітні заклади здійснюватиметься з обов’язковим проведенням термометрії та візуального огляду всіх дітей. Наголошувалося, що  температурний скринінг дітей проводять при вході  у заклад та кожні 4 години.
  2. Рекомендований режим роботи: прийом з 7:30 год до 8:30 год, повернення дітей додому: з 17:00 год до 18:00 год
  3. Ранкове приймання дитини до закладу дошкільної освіти та передачу після закінчення дня проводитиме  вихователь групи на території закладу за межами його будівлі. За несприятливих погодних умов  –  на вході до приміщення чи у павільйоні.
  4. Батьки або особи, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску.
  5. Працівникам дитсадків також вимірюватимуть температуру  вранці та впродовж дня. Не допускатимуться  до виконання обов’язків працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань.
  6.  У  закладах  організовуються місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками для персоналу  із обмеженим  самостійним доступом до них дітей. Наголошено: дітей слід вчити ще ретельніше мити руки.  Дезінфектори  – для персоналу.
  7. Прийом дітей, які перехворіли  на коронавірусну  інфекцію чи інше інфекційне захворювання,  здійснюватиметься  з обов’язковим пред’явленням  довідки від лікаря.
  8. Передбачається  також  переформатування кімнат  для занять таким чином, щоб забезпечити максимальне фізичне дистанціювання.  

Порядок  організації роботи дитсадків у Житомирській міській ОТГ визначить регламент, який затвердять на найближчому засіданні виконавчого комітетуУ   документі  прописані всі вимоги, які повинні виконуватися перед прийомом дітей і під час їх щоденного перебування у колективах дитячих садків. Організація безпечного освітнього середовища здійснюватиметься відповідно до Постанови головного державного санітарного лікаря України  № 25 від 21 травня 2020 року «Про затвердження Тимчасових рекомендацій  щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)».

Нагадаємо, житомирян просять вести дітей в садочки лише за критичної необхідності. Без “останніх дзвоників” та ДПА: як завершиться навчальний рік у школах Житомира.

 

Leave a Comment