У Новоград-Волинському районі поліцейські зафіксували майже 600 фактів родинного насильства

У Новоград-Волинському районі поліцейські зафіксували майже 600 фактів родинного насильства

Жертвами є не лише жінки.

У Новограді-Волинському районі до поліції з початку року звернулися майже 600 осіб, які потерпають від домашнього насилля. У кожному 6 випадку сімейні дебошири притягувались до відповідальності повторно. За вчинення насильства кривдникам загржує штраф, громадські роботи або адміністративний арешт. Про це повідомили у відділі комунікації поліції області.

Днями надійшо повідомлення від 42-річного чоловіка про насильництво щодо нього та матері зі сторони 66-річного батька.

«Поліцейські з’ясували, що заявник – людина з обмеженими фізичними можливостями, а тому чинити опір, практично, не може. Його батько постійно зловживає спиртним та на цьому грунті конфліктує з родиною: часто не дає синові їсти або погрожує фізичною розправою. Мати також потерпає від агресивного чоловіка, який уже близько 10 років зловживає спиртним і постійно шукає приводів для сварок у родині», – йдеться у пвідомленні.

Поліцейські, які уже не вперше спілкуються з чоловіком, вгамували його та для притягнення до відповідальності оформили адміністративні матеріали  за ознаками правопорушення, передбаченого статтею 173-2 (Вчинення домашнього насильства ) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«Санкція статті передбачає накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб», – ддали у поліції. 

Відповідно до норм Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» незабаром уже не жертва, а сімейний насильник шукатиме собі притулок. Згідно із нововведеннями, поліцейський, який прибуває на виклик про вчинення домашнього насильства, зможе складати терміновий заборонний припис. Це означає, що незалежно від права власності на житло Закон діятиме в інтересах потерпілої сторони. І тоді кривднику потрібно шукати місце, де він перебуватиме на час дії припису.

Нагадаємо, на Житомирщині 323 заяви у поліцію про вчинення домашнього насильства надійшли від чоловіків. 30 % викликів до поліції пов’язані з насильством у сім’ї.

Leave a Comment