У Новограді може обвалитися фортеця через те, що містяни справляють «нужду» під її стінами

У Новограді-Волинському 3 вересня розпочалися наукові дослідження місцевої фортеці, яка є не лише пам’яткою архітектури та історії, але й візитівкою древнього Звягеля. Про це повідомило видання «Звягель». Не обійшлося і без прикрих «знахідок».

Кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології Академії наук України Андрій Петраускас та старший науковий співробітник Житомирського обласного краєзнавчого музею Олександр Тарабукін розпочали обстеження зовнішнього боку північної стіни залишків фортеці.

Дослідницька робота складатиметься з двох частин. На першому етапі дослідники обстежили прилеглу територію і зібрали матеріал, що лежить на поверхні землі. Другим етапом має стати закладання шурфів — для визначення потужності культурного шару в районі фортеці.

«Ці роботи не є повномасштабною археологічною експедицією і призначені для розробки плану повноцінного обстеження дитинця. У проведенні розкопок науковцям допомагає невелика група волонтерів, щоб прискорити роботи та охопити більшу територію біля фортеці», – розповів краєзнавець Віктор Ваховський.

Не обійшлося і без прикрих «знахідок». Зокрема, дослідники виявили масштабний туалет із тильного боку фортеці, ініційований людьми на тлі пам’ятки архітектури та історії (через відсутність тут вбиральні), а також — підкопи під фортецю (поруч розташовано городи і сад). За словами краєзнавця Віктора Ваховського, через такі неправомірні дії можуть обвалитися стіни бастіону.

Нагадаємо, 1140 грн/одна урна для сміття. У Новограді облаштували сквер «Фортеця». Фотоекскурсія історичним центром Новограда-Волинського. Фортеця.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *