У Новограді-Волинському судитимуть посадовців мерії, які обміняли руїни заводу на землю

Прокуратура повідомила про підозру колишньому посадовцю Новоград-Волинської міської ради. Землю вартістю 1,4 млн грн обміняли на руїни закинутого консервного заводу. Про це «Вголос.Zt» стало відомо із власних джерел. Опосередковано, без зазначення конкретної міської ради, цю інформацію підтвердили у пресслужбі прокуратури області.

«За даними слідства, у 2019 році, за рішенням ради викуплено для суспільних потреб майновий комплекс недіючого заводу в обмін на земельну ділянку комунальної власності площею 0,80 га, що у межах міста», йдеться у повідомленні.

На думку прокуратури, орган місцевого самоврядування здійснив процедуру обміну на підставі неправильно складеної оціночної вартості об’єктів, оскільки до вартості комплексу було зараховано і вартість права оренди землі, на якій він розташований. Однак ця земля є комунальною власністю. Тож фактично такий обмін не був рівноцінним по вартості об’єктів.

Правоохоронці стверджують, що керівник структурного підрозділу міськради не перевірив законність такого правочину. І завізував його як цілком законний.

За висновками експертизи, ринкова вартість земельної ділянки, яку міськрада віддала приватному товариству в обмін на майновий комплекс, становить 1, 4 млн грн, а руїни закинутого заводу – 1 грн.

Прокурори заявили позов про стягнення з фігуранта справи заподіяних збитків у повному обсязі. Також накладено арешт на майно підозрюваного, а саме, квартиру та транспортний засіб на загальну суму майже 500 тис. грн.

Нагадаємо, що у райавтодорі Новограда-Волинського розбазарили техніку на майже 900 тис. грн. Суд арештував майно колишнього консервного заводу у Новограді-Волинському ще у жовтні 2020 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *