У Олевській міськраді нераціонально використали 22,7 млн грн на малокомплетні школи

У Олевській міськраді нераціонально використали 22,7 млн грн на малокомплетні школи

Результати аудиту.

Житомирські аудитори провели державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм відділом освіти, молоді та спорту Олевської міської ради у ході якого виявили нераціональне використання бюджетних коштів. Про це повідомила пресслужба управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області. Перевірка охопила період з 01.01.2017 по 30.06.2019.

Непроведення оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти призвело до неефективних витрат бюджетних коштів у 2017-2019 роках на суму понад 22,7 млн грн, витрачених на утримання навчальних закладів з низькою наповнюваністю класів та малокомплектних шкіл.

«Аудиторським дослідженням установлено, що скорочення чисельності прибиральників службових приміщень малокомплектних шкіл до оптимальної їх кількості, з огляду на рівень фактичної завантаженості, заощадило б коштів місцевого бюджету на суму понад 0,9 млн грн.

Допущено неефективне витрачання коштів місцевого бюджету на загальну суму понад 0,7 млн грн через невжиття належних управлінських рішень при виконанні бюджетних програм у сфері фізичної культури та спорту, використано капітальних вкладень, списано необоротних активів.

Через неефективні управлінські рішення щодо придбання та розподілу між школами, без урахування їх фактичної потреби, обладнання загального призначення для учнів початкових класів, які навчаються за програмою «Нова українська школа», нераціонально витрачено понад 0,4 млн грн», – йдеться у повідомленні.

Окрім цього, створення в деяких навчальних закладах паралельних інклюзивних класів, у кожному з яких навчалося по одній дитині з особливими потребами, призвело до нераціонального використання освітньої субвенції на оплату праці асистентів вчителя, тоді як можливе збільшення таких дітей (відповідно до їх психофізичних особливостей) до двох учнів на клас, дало б змогу зменшити витрати на загальну суму понад 0,3 млн грн.

Нагадаємо, держаудитслужба виявила порушення у проведенні тендеру Житомирським ТТУ. Держаудитслужба виявила ознаки порушення у закупівлі житомирським ТТУ пального. У житомирських бібліотеках аудитори виявили порушення на 275 тисяч.

Leave a Comment