У поліції Житомирщини закликають не вірити повідомленням про отримання фінансової допомоги

У поліції Житомирщини закликають не вірити повідомленням про отримання фінансової допомоги

Висока ймовірність шахрайської схеми.

Поліція області закликає громадян не вірити повідомленням про нібито надання фінансової допомоги від міжнародних організацій та держави. Вони з високою ймовірністю можуть бути фейковими. У такий спосіб, кажуть правоохоронці, шахраї отримують ваші персональні та конфіденційні дані.

«Перейшовши за фейковими посиланнями, люди потрапляють на сайти, візуально схожі на банківські сторінки або державні електронні сервіси. У результаті надають шахраям всі особисті відомості, що дозволяють отримати доступ до їх рахунків», ‒ пояснюють у поліції.

У таку «пастку» днями потрапила 41-річна житомирянка. Вона перейшла за посиланням у месенджері «Telegram» і втратила більше 5 тис. грн із власного банківського рахунку. За її словами, вона думала, що реєструється на офіційному ресурсі «ЄДопомога». Після введення банківських реквізитів не дорахувалася коштів на картці.

Подібну «допомогу» намагалася отримати і 58-річна жителька Бердичівського району. В тому ж месенджері, що і попередня жертва аферистів, вона виявила чат-бот щодо буцімто оформлення громадянам соціальної виплати від держави. Перейшовши за посиланням, жінка підтвердила вхід у мобільний застосунок свого банку, а згодом виявила списання 54 тисяч гривень з рахунків.

Поліцейські наголошують: назва чату у месенджері, що схожа на офіційну, ще не свідчить про його справжність. Якщо ви перейшли у нього з оголошення у соціальній мережі чи за іншим стороннім посиланням, висока ймовірність, що ви спілкуєтеся з шахраями.

Правоохоронці додають, що слід також звертати увагу на те, чи знаходитеся ви на офіційному та захищеному Інтернет-ресурсі (його адреса повинна починатися з https://, у деяких браузерах також стоїть піктограма «замок», «щит» тощо).

Перевірити справжність ймовірної допомоги можна на сайтах «ЄДопомога» (https://edopomoga.gov.ua/) та офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики України (https://www.msp.gov.ua/).

Leave a Comment