У поліції Житомирщини закликають не вірити повідомленням про отримання фінансової допомоги

Поліція області закликає громадян не вірити повідомленням про нібито надання фінансової допомоги від міжнародних організацій та держави. Вони з високою ймовірністю можуть бути фейковими. У такий спосіб, кажуть правоохоронці, шахраї отримують ваші персональні та конфіденційні дані.

«Перейшовши за фейковими посиланнями, люди потрапляють на сайти, візуально схожі на банківські сторінки або державні електронні сервіси. У результаті надають шахраям всі особисті відомості, що дозволяють отримати доступ до їх рахунків», ‒ пояснюють у поліції.

У таку «пастку» днями потрапила 41-річна житомирянка. Вона перейшла за посиланням у месенджері «Telegram» і втратила більше 5 тис. грн із власного банківського рахунку. За її словами, вона думала, що реєструється на офіційному ресурсі «ЄДопомога». Після введення банківських реквізитів не дорахувалася коштів на картці.

Подібну «допомогу» намагалася отримати і 58-річна жителька Бердичівського району. В тому ж месенджері, що і попередня жертва аферистів, вона виявила чат-бот щодо буцімто оформлення громадянам соціальної виплати від держави. Перейшовши за посиланням, жінка підтвердила вхід у мобільний застосунок свого банку, а згодом виявила списання 54 тисяч гривень з рахунків.

Поліцейські наголошують: назва чату у месенджері, що схожа на офіційну, ще не свідчить про його справжність. Якщо ви перейшли у нього з оголошення у соціальній мережі чи за іншим стороннім посиланням, висока ймовірність, що ви спілкуєтеся з шахраями.

Правоохоронці додають, що слід також звертати увагу на те, чи знаходитеся ви на офіційному та захищеному Інтернет-ресурсі (його адреса повинна починатися з https://, у деяких браузерах також стоїть піктограма «замок», «щит» тощо).

Перевірити справжність ймовірної допомоги можна на сайтах «ЄДопомога» (https://edopomoga.gov.ua/) та офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики України (https://www.msp.gov.ua/).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *