У селі Житомирського району поставлять знак «Центр Європи»

У селі Житомирського району поставлять знак «Центр Європи»

Через нього проходить середній меридіан.

У селі Василівка Житомирського району найближчим часом можуть спорудити геодезичний знак, який позначатиме центр Європи. Про це повідомила прес-служба Житомирської обласної ради.

Питання про встановлення знаку підняли на постйній депутатській комісії з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку.

Геодезисти запевняють, що розташування цього знаку відповідатиме середньому географічному меридіану континентальної Європи, який проходить через Україну. Останній перетинає територію України в Житомирській, Вінницькій та Одеській областях.

Члени комісії вважають, що розмістити позначку «Центр Європи» найкраще в Житомирському районі, поблизу села Василівка. Адже через населений пункт проходить дорога Київ-Чоп.

«Попередні роботи по встановленню геодезичного знаку, які тривають ще з 2011 року, фахівцями-ентузіастами вже зроблено. Для подальшого проведення робіт необхідно погодження з органами місцевого самоврядування та виділення відповідних коштів», – йдеться у повідомленні.

Депутатська комісія рекомендувала сесії виділити гроші на встановлення знаку. Питання розглянуть вже 31 травня.

Нагадаємо, що у Житомирі на вулиці Перемоги хочуть встановити пам’ятний знак воїнам АТО. Житомирська міська рада закупила на півмільйона дорожніх знаків.

Leave a Comment