У суді заявили, що правоохоронці незаконно утримували кілера однієї з найбільших банд України

У суді заявили, що правоохоронці незаконно утримували кілера однієї з найбільших банд України

Суд оприлюднив свою позицію.

У Житомирському апеляційному суді заявили, що начальник Головного управління Національної поліції України в області В’ячеслав Печененко оприлюднив в соціальній мережі Facebook неправдиву інформацію щодо дій суддів у справі нікопольського кілера Яна Яцишина. Про це 4 січня електронним листом повідомила прес-служба Житомирського апеляційного суду з посиланням на голову суду Юрія Жизнєвського.

«29 грудня 2018 року начальник Головного управління Національної поліції України в Житомирській області В’ячеслав Печененко (…) без будь-яких підстав, виклав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, м’яко кажучи, неправдиву інформацію щодо дій суддів Житомирського апеляційного суду, чим увів в оману громадськість та штучно спровокував масове обурення і погрози на адресу суддів. А як інакше могло відреагувати суспільство, прочитавши текст, написаний таким високоповажним «борцем» зі злочинністю? Цитуємо пана Печененка: «… Учора лідера цієї банди, 44-річного нікопольця, звільнили з-під варти просто у залі Апеляційного суду під заставу у півмільйона гривень. … Відверто шкода сил оперативників і слідчих. Немає меж обуренню!»», – йдеться у листі.

За інформацією прес-служби, 22 грудня 2018 року до Житомирського апеляційного суду надійшла апеляційна скарга прокурора на ухвалу слідчого судді Корольовського районного суду міста Житомира від 21.12.2018 щодо обрання підозрюваному Янові Яцишину запобіжного заходу. Розгляд апеляції був призначений у строк, передбачений Кримінальним процесуальним кодексом України.

«У ході судового засідання, яке відбулося 27 грудня 2018 року, судом було встановлено, що підозрюваний з 22 грудня 2018 року, тобто понад шість діб, незаконно утримувався під вартою працівниками поліції й був позбавлений права на захист. У зв’язку з цим суд, на виконання вимог закону, звільнив Яцишина з-під варти в залі судового засідання. Це не було рішенням по суті за апеляційною скаргою прокурора, оскільки на даний час судовий розгляд у цьому кримінальному провадженні продовжується. Відповідно до статті 29 Конституції України ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом. На сьогодні за незаконне тримання під вартою й перевищення влади працівниками правоохоронного органу щодо працівників поліції Головного управління Національної поліції України в Житомирській області відкрито кримінальне провадження й проводиться досудове слідство», – пояснили у суді.

Нагадаємо, у Житомирі суд взяв під варту кілера одного з найбільших в Україні наркоугрупуваннь. 28 грудня 2018 року начальник Головного управління Національної поліції в Житомирській області Вячеслав Печененко на своїй сторінці у Facebook написав, що Корольовський райсуд Житомира відпустив під заставу у півмільйона гривень лідера одного із найбільших наркоугрупувань Яна Яцишина, якого затримали влітку.

Leave a Comment