У Житомирі бюджетна комісія дала “відкоша” Міністерству освіти України

У Житомирі бюджетна комісія дала “відкоша” Міністерству освіти України

Передавши ПТУ на місцеві громади, у Міносвіти просять землі.

Міністерство освіти України просить у Житомира передати у користування землі для обслуговування навчального закладу “Житомирський професійний політехнічний ліцей”. Однак бюджетна комісія Житомирської міської ради 23 серпня дала міністерству  “відкоша”.

Більшість присутніх депутатів взагалі вважали недоцільним розглядати це питання.

“На сьогоднішній день всі заклади професійно-технічної освіти знаходяться на утриманні міського бюджету. Мова про те, що хтось забере ці заклади назад на утримання — недоцільна. Мені здається, що при умові, що ми фінансуємо цей заклад — це дуже поспішний крок”, — зазначила член комісії, депутат міської ради Любов Цимбалюк.

Тим часом керівник департаменту містобудування і земельних відносин Дмитро Пшоняк має іншу думку з цього приводу.

“Заклад використовує ці землі ось уже кілька десятків років. Згідно чинного законодавства, комунальні та державні установи мають право отримати у користування земельні ділянки, необхідні для функціонування даного закладу. Земельна ділянка установ, які перебувають у державній власності, залишається у державній власності. Це передбачено чинним законодавством”, — переконаний Дмитро Пшоняк.

Такої ж думки і перший заступник міського голови Житомира Олексій Ясюнецький. Погодження на передачу земельної ділянки міста Житомирському професійному політехнічному ліцею дали і на депутатській земельній комісії. Однак бюджетна комісія Житомирської міської ради відмовила у цьому. Тож остаточну долю землі для ліцею вирішуватиме сесія, яка відбудеться вже у перших числах вересня. Принаймні, так повідомила секретар міської ради Наталія Чиж.

Нагадаємо, що заклади профтехосвіти у лютому включили до мережі міської освіти. Раніше депутати стверджували, що не можуть виконувати за державу її зобов’язання.

Leave a Comment