У Житомирі інспектори з паркування продовжують виписувати штрафи водіям

У Житомирі інспектори з паркування продовжують виписувати штрафи водіям

Як це працює.

Інспектори з паркування продовжують працювати на центральній частині Житомира, де спостерігається найбільша проблема з паркуванням.  Про повідомила пресслужба міської ради з посиланням на заступника міського голови Олександра Шевчука.

За його словами, інспектори перейшли від попереджувальної роботи до винесення постанов про адміністративні стягнення. До цього часу працювали у тестовому режимі: працівники роздавали пам’ятки про правила паркування і наслідки їхнього порушення.

Тож, як же працюють інспектори з паркування? У разі виявлення порушень, здійснюється фотофіксація транспортного засобу, припаркованого з порушенням на спеціальний прилад. Також  в інспекторів є портативний принтер, із якого одразу друкують повідомлення про  притягнення до адміністративної відповідальності та залишають його на лобовому склі автівки.

«Інспектори з паркування фактично не контактують із водіями. Ми працюємо зі спеціальними планшетами. Вносимо дані транспортного засобу, які автоматично зчитуються. Далі  із наявного переліку  обираємо пункт порушення та друкуємо повідомлення про порушення. Разом з інформаційною листівкою  залишаємо його на лобовому склі», – розповів інспектор з паркування Олександр Гончарук.

На повідомленні про адміністративне стягнення є QR-код, перейшовши за яким кожен може дізнатися  про подробиці порушення та як оплатити штраф. Так, при введенні номерного знаку  можна перевірити чи є порушення, а щоб переглянути доказову  базу необхідно ввести  серію і номер повідомлення.

Згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення у водія є пільга щодо сплати 50% штрафу. Якщо 50% штрафу буде оплачено протягом 10 днів від дати вчинення правопорушення, то постанова вважатиметься виконаною.

Інспектори з паркування  контролюють дотримання правил дорожнього руху, в частині зупинки і стоянки. Відповідальність за порушення передбачено ч. 1, 3 ст. 122 КУпАП (штрафні санкції: 340 – 680 грн).

Станом на 16:00 год 9 червня,  інспекторами з паркування було  зафіксувано 54 порушення.

Нагадаємо, житомирська міськрада затвердить новий перелік місць для паркування.

Leave a Comment