У Житомирі на вулиці Перемоги відкрили пам’ятник Олегу Ольжичу (ФОТО)

У Житомирі на вулиці Перемоги відкрили пам’ятник Олегу Ольжичу (ФОТО)

Торік Ольжичу посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин міста Житомира».

У Житомирі відкрили пам’ятник українському поету, політичному діячу, археологу Олегу Ольжичу. У сквері на вулиці Перемоги 27 жовтня з цієї нагоди зібралися сотні житомирян. Пам’ятник втілив в життя житомирський скульптор Василь Фещенко.
Довідково: Олег Ольжич (Кандиба) народився в Житомирі 21 липня (8 липня ст. ст.) 1907 року. Батько — відомий поет та письменник Олександр Іванович Кандиба (псевдонім Олександр Олесь), мати — Віра Антонівна Свадковська, гімназійна вчителька. Родина в 1912–1919 жила заможно та мешкала в дохідному будинку Файбишенко на Новій будові, вул. Антоновича, 64/16, (на розі вул. Антоновича (Горького) та Івана Федорова). Будинок вцілів, але знаходиться в аварійному стані. Творча спадщина Олега Ольжича кількісно невелика, але значима своїм духовним зарядом, вона характеризується великим діапазоном тем і сюжетів, починаючи від доісторичних часів і закінчуючи сучасністю. Феномен цієї людини, поета і вченого слід розглядати лише в сукупності, у тісному зв’язку життя і творчості з його трагічною смертю. Сьогодні в Україні виходять книги з творами Олега Ольжича, поставлений біографічний фільм «Я камінь з Божої пращі», його ім’ям названо одну з київських вулиць. Ця видатна і трагічна постать заслуговує і увічнення його пам’яті меморіальною дошкою в Целенбау, де Ольжич був замучений. Інші народи вшанували своїх мучеників, повинні це зробити і українці. У 2016 році Олегу Ольжичу посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин міста Житомира».

Нагадаємо, житомирянин просить міську владу встановити пам’ятник Степану Бандері.  У Новогуйвинському відкрили памятник жертвам і ліквідаторам аварії на ЧАЕС. 

Автор фото: Анастасія ЗАЛУЖНА.

Leave a Comment