Житомирянин просить міську владу встановити пам’ятник Степану Бандері

Житомирянин просить міську владу встановити пам’ятник Степану Бандері

Триває збір підписів під електронною петицією.

Городяни проситимуть міську раду встановити в обласному центрі пам’ятник Степану Бандері. Відповідну електронну петицію зареєстрував житомирянин Максим Ікар 20 жовтня. Триває збір підписів.

«В основі державницької політики України має лежати ідея вшанування людей чиє ім’я асоціюється з безкомпромісною боротьбою та змаганням за Українську державність. Ім’я Степана Андрійовича стоїть в одному ряду з іменами Тараса Григоровича чи Богдана Хмельницького. Тому важливо у кожному місті вшанувати пам’ять великого борця за волю і соборність України», – написав автор петиції.

Петиція має набрати не менше 250 підписів впродовж трьох місяців для її подальшого розгляду відповідальними особами Житомирської міської ради.

До слова, монументи Бандері встановлені в Івано-Франківській, Львівській, Рівненській та Тернопільській областях. Загалом встановлено не менше 40 пам’ятників та погрудь. У 2010 році «за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву у боротьбі за незалежну Українську державу», Президент України Віктор Ющенко присвоїв Бандері звання Герой України.

Довідково: Степан Андрі́йович Бандеера — український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б.

Нагадаємо, що у Житомирі оголосили конкурс на кращу пропозицію пам’ятного знаку воїнам АТО. У Новогуйвинському відкрили памятник жертвам і ліквідаторам аварії на ЧАЕС. 

 

Leave a Comment