У Житомирі нагородили відзнакою «За заслуги перед містом І ступеня» єпископа Яна Пурвінського

У Житомирі нагородили відзнакою «За заслуги перед містом І ступеня» єпископа Яна Пурвінського

За багаторічне самовіддане служіння громаді міста Житомира.

У ході сесії Житомирської міської ради 28 вересня нагородили єпископа-емерита, колишнього ординарія Київсько-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні Яна Пурвінського відзнакою «За заслуги перед містом І ступеня». На жаль, відзнаку особисто єпископу вручити не вдалося, бо він захворів.

Варто зауважити, що Ян Пурвінський народився 19 листопада 1934 року у Латвії. У 1961 закінчив Ризьку Вищу Духовну семінарію Римсько-католицької Церкви. У 1977 році призначений адміністратором Житомирського кафедрального собору Святої Софії, з 1981 року – єпископським вікарієм України і Молдови, з 1991 – дієцезійним єпископом відродженої Житомирської дієцезії, з 1998 року – єпископом-ординарієм Києво-Житомирської дієцезії Римсько-католицької Церкви. За весь час пастирського служіння на Житомирщині за його сприяння було збудовано і відкрито понад 170 нових костьолів, відновлено й повернуто до служіння колишні храми.

Нагадаємо, настоятеля Свято-Михайлівського кафедрального собору, митрофорного протоієрея Богдана Бойка нагородили відзнакою «За заслуги перед містом». Тренер-викладач з баскетболу Георгій Демба отримав відзнаку «За заслуги перед містом».

Leave a Comment