У Житомирі відкрили єдиний в Україні грузинський храм (ФОТО)

Збудована на честь Святого Великомученика Георгія Побідоносця, нова церква 4 травня зібрала понад сотню прихожан. Будувався храм два роки, за турботи місцевого підприємця і мецената Георгія Кварацхеліа. Для освячення храму грузинської парафії і проведення святкової Божественної літургії до Житомиру приїхав глава Української православної церкви Київського патріархату і всієї Руси-України Філарет. Проводити служіння допомагали священики Житомирського Свято-Михайлівського кафедрального собору. Звучав спів українською та грузинською мовами.

Настоятелем церкви призначено священика Київського патріархату, архімандрита Кіріона Інасарідзе – грузина за походженням, який вже одинадцять років проживає в Україні.

«Богослужіння будуть звершуватися на двох мовах. Я також служу на українській мові. Сьогодні разом з Архієрейським хором  Свято-Михайлівського собору звучав грузинський спів наших друзів із Києва, але ми плануємо зібрати свій хор», – зазначив настоятель о. Кіріон.

Храм відкритий для українців, грузинів, українців грузинського походження та всіх православних християн і гостей міста.

«Це храм, побудований у грузинському стилі, для грузинської громади в Житомирі, але його відвідуватимуть і українці, тому що ми всі – православні. Все це відбулося в дні Святої Пасхи. Коли не тільки Україна, а весь православний світ святкує Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. Воскресіння для нас, християн, має фундаментальне значення», – зазначив у своєму зверненні до громади глава Української православної церкви Київського патріархату і всієї Руси-України Філарет.

Патріарх виразив свою думку стосовно українсько-грузинського конфлікту.

«Як відреагує Росія? Це її справа. Буде реагувати негативно, бо укріплення України з боку дружньої Грузії є неприємним для Москви. Грузія подібне пережила, ворога відбила, сподіваємось, що і Україна переможе агресора, тому що правда на нашому боці. Де правда, там і Бог, а де Бог, там і перемога. Ми, браття і сестри, не повинні мати сумніву, що перемога буде наша, ми повинні перетерпіть, як і Христос наш, перетерпів страждання», – додав глава Української православної церкви Київського патріархату і всієї Руси-України Філарет.

gruzin cerkva-0335

При церкві ще до освячення вже діяла недільна школа, де навчається понад двадцять  дітей.

«Освячення храму Св. Георгія – це значна подія для нашого міста, об’єднання грузинської та української автокефалії. На уроках недільної школи ми вивчаємо історію Грузії  та України, адже їх історії переплітаються»,  –  розповіла дочка мецената Інга Кварацхеліа.

Варто додати, що у Житомирі понад  0,5 % жителів – представники грузинської спільноти.

gruzin cerkva-0330 gruzin cerkva-0405«На мою думку, створення цієї церкви – це початок об’єднання двох культур – української та грузинської. Чим більше людей ходитимуть до храму, відвідуватимуть недільну школу, тим більше ми дізнаємось про культуру один одного. Моя мама родом із Західної Грузії, а тато зі Львова, я сьогодні у вишиванці – для мене це символ нашої нації,  незламності  України, і я , як особистість – українець», – розповів про себе учень недільної школи Давид  Деревляний.gruzin cerkva-0419 gruzin cerkva-0389 gruzin cerkva-0209 gruzin cerkva-0204 gruzin cerkva-0180 gruzin cerkva-0173 gruzin cerkva-0186 gruzin cerkva-0153 gruzin cerkva-0162 gruzin cerkva-0128 gruzin cerkva-0015 gruzin cerkva-0099 gruzin cerkva-0086 gruzin cerkva-0083

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *