У Житомирі пройшов майстер-клас із виготовлення писанок (ФОТО)

29 березня у Домі української культури (вул. Велика Бердичівська, 61/18) до свята Великодня провели майстер-класи з писанкарства. Організатором заходу стало управління культури Житомирської міської ради.

Майстер-клас із виготовлення автентичної писанки розпочався о 16.00. Навчала мистецтву народознавець Марія Масловська.

«Сьогодні в тяжкий для України час ми не повинні відмовлятися від наших звичаїв та традицій. Навпаки, ми повинні їх підняти на той «щабель», аби весь світ знав і дивувався, що Україна має власну історію та культуру. Писанка – це один із видів мистецтва, якого світ не бачив і не знає. Це душа України, адже за її допомогою символіка українців передавалася з покоління в покоління», – розповіла Марія Масловська.

Одразу після цього, о 17.00, було проведено майстер-клас із виготовлення модернізованої писанки від мисткині Анни Івченко.

«Модернізована писанка – це сучасний варіант бачення прикрашання та декорування форм, які нагадують яйце. Така декоративна форма яйця, яку ми прикрашаємо, вже не виконує функцію писанки, як такої. Вона виконує функцію декору: підкреслення святковості та покращення настрою людей. Модернізована писанка виконується із сучасних матеріалів, яких у наших предків просто не було. Це збереження в сучасному варіанті тієї символіки пасхального яйця, яка була первинно закладена, а саме зародження нового життя, весни, птаха. Тобто, усього, що пов’язано з відродженням після тяжкої зими», – зазначила Анна Івченко.

Під час цих заходів учасники мали змогу дізнатися більше про сакральне значення писанки, історію її виникнення, а також про техніки, матеріали та інструменти виготовлення пасхального яєчка.

«Про це місце мені розповіла мама. Я відвідую такі заходи вже не вперше. Мені було дуже цікаво, тому що я люблю малювати», – поділилася своїми враженнями учасниця Софія Бовсунівська, 10 років.

«Я дізналася про цей захід з телеграм-каналу та відразу записалася. Мені все дуже сподобалося», – розповіла учасниця Наталія Томашевська, 11 років.

За словами організаторів, такі майстер-класи з писанкарства також будуть проводитися 5 та 12 квітня.

До речі, цього року православний Великдень відзначається 16 квітня, а у католиків на тиждень раніше – 9 квітня.

Автор: Вероніка СТАНЧИК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *