У Житомирі вшанували пам’ять жертв Катинської трагедії та авіакатастрофи під Смоленськом

У Житомирі вшанували пам’ять жертв Катинської трагедії та авіакатастрофи під Смоленськом

ФОТО.

У Житомирі вшанували пам’ять жертв сталінських репресій та розстрілів військовополонених поляків, здійснених органами НКВС в часи Другої світової війни, а також загиблих у авіакатастрофі під Смоленськом. Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації.

Участь у заходах взяли генеральний консул Польщі у Вінниці Даміан Цярцінські, та представники польських організацій, національних меншин.

«Присутні поклали квіти до пам’ятної дошки Леху Качинському та запалили лампадки, виконали спільну молитву та взяли участь у месі і концерті-реквіємі, що відбулися у кафедральному костьолі св. Софії», – йдеться у повідомленні.

У 1940 році відбулася масова страта польських громадян, здійснена органами НКВС. Розстріли й поховання польських офіцерів проводилися в основному у Катинському лісі (Смоленська область). Через 70 років майже на тому ж місці (в околицях Смоленська) сталась нова трагедія (авіакатастрофа), в якій загинув президент Польщі Лех Качинський з дружиною, низка високопосадовців країни, громадських діячів та представників духовенства – всього 96 осіб. Представники Польщі прямували вшанувати жертв трагедії у Катині (70 річниця).

Нагадаємо, у Житомирі відкрили меморіальну дошку загиблому Президенту Польщі. Президент Польщі Лех Качинський загинув 10 квітня 2010 року під час катастрофи літака урядового авіазагону Польщі Ту-154, який прямував з Варшави до Смоленська. У авіакатастрофі ніхто не вижив. Всього на борту лайнера знаходилися 96 людей, зокрема, офіційна польська делегація на чолі з президентом країни Лехом Качинським, який прямував до Катині для участі в меморіальних заходах.

Leave a Comment